Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SF 25M854EU - Chyba nie działa pompa

zbyty1 08 Cze 2015 09:58 558 3
  • #1 08 Cze 2015 09:58
    zbyty1
    Poziom 11  

Witam, padła mi zmywarka. Nie pobiera wody i świeci się dioda od wody. Co mogę zrobić aby to naprawić ?

0 3
  • Pomocny post
    #2 08 Cze 2015 20:17
    krys06
    Poziom 29  

Moim zdaniem usterka jest spowodowana złym działaniem hydrostatu. Aby hydrostat podał wiadomość do pompy wody "...musi wcześniej otrzymać sygnał,że dno zbiornika zmywarki jest czyste(czyt:suche).Wówczas następuje włączenie wlektorozaworu poboru wody. W zależności od modelu czujnikiem jest - "pływak styropianowy, czujnik podczerwieni.
    W tym momencie (opisie) wykluczam uszkodzenie samego elektrozaworu. W tym przypadku przedmuchać wężyk hydrostatu, oraz sprawdzić dno zmywarki.

1
  • #3 12 Lip 2015 22:03
    zbyty1
    Poziom 11  

Zrobione. Wszystko wyczyszczone. Czujnikiem jest pływak. Na razie działa. Wyczyściłem także płaszcz wodny boczny i dolny w którym jest sól. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od soli które nie była w kryształkach tylko sypka. Dzięki jednak za pomoc.

Mam natomiast jedno pytanie. W zbiorniku na sól jest miejsce wypełnione czymś brązowym. Nie wiem czy to filtr bo jest to nierozbieralne czy może właśnie ta sól. Załączam zdjęcie Siemens SF 25M854EU - Chyba nie działa pompa

1