Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiedni akumulator Suzuki Swift GLX 1.0 99r

rized 08 Cze 2015 17:03 1098 6
  • #1 08 Cze 2015 17:03
    rized
    Poziom 5  

Witam. Po prawie 16 latach akumulator w moim świstaku wyzionął ducha. Niestety prostownik nie da już rady, gdyż już ratowałem go kilka razy. Sprzęt jest stary, więc chyba trzeba kupić nowy. Co polecacie do tego modelu, aby spełniało jego wymagania? Interesują mnie wyłącznie modele bezobsługowe. Cena do 200 zł. Jak teraz jest z gwarancją i awaryjnością ? Jakie powinno być napięcie rozruchowe?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Jeżeli to zły dział, to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego dział

W mieście mam jedynie do wyboru centre i Jenoxa.

0 6
  • #3 09 Cze 2015 12:57
    rized
    Poziom 5  

Witam.
    Dobierałem akumulatory za pomocą tego typu stron i wyniki są bardzo zbliżone. Albo centra, albo Jenox. W każdym bądź razie jeszcze mam do wyboru firmę optima.

Akumulator jednak może być obsługowy, trudno się mówi. Tutaj raczej chciałem się poradzić, która z tych marek jest lepsza. Czytając poszczególne komentarze o nich, to człowiek może się załamać.

I tak planuje zakup baterii 40 Ah. Alternator powinien dać radę, a muszę mieć na uwadze, że w samochodzie niestety przednie szyby są elektryczne, podobnie jak lusterka.

I jeszcze jedno pytanie. Czy kupując akumulator w sklepie sprzedawca musi zmierzyć jego stan, ilość elektrolitu itp ? Czy to leży tylko w jego widzi mi się, czy nic nie musi ?

0
  • #4 09 Cze 2015 13:30
    wichurewicz
    Poziom 24  

Kup byle jaki, ze względu na unijne debilizmy w zakresie ograniczania stosowania ołowiu gdzie się da i nie da płyty obecnie produkowanych akumulatorów są cieńsze niż jeszcze kilka lat temu. To oznacza, że tak czy owak po trzech-czterech latach akumulator idzie na wysypisko śmieci. Producent nie ma tu większego znaczenia. Ekologia, psia mać.

Chyba, żebyś szukał produkowanego w Stanach lub Japonii, tam ekooszołomstwo nie sięga.

2
  • #5 09 Cze 2015 14:24
    rized
    Poziom 5  

Rozumiem.
    A odnośnie sprawdzenia akumulatora. Sprzedawca musi sprawdzić poziom elektrolitu i tak dalej, czy nie ?

0
  • #6 10 Cze 2015 18:05
    carck3r
    Poziom 14  

Kupiłbym Westa Forse albo Yuasa. Banner też jest dobry.

0
  • #7 10 Cze 2015 19:35
    rized
    Poziom 5  

Jutro idę po centre.

0