Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapłon CC 1.1 - Jak oszukać czujniki ?

08 Cze 2015 20:37 798 9
  • Poziom 12  
    Witam .
    Wszedłem w posiadanie silnika BMW R1200 . ( 2 świece na cylinder )
    Niestety jest on bez oprzyrządowania .
    Chcę uruchomić go na gaźnikach i wstawić w ramę Urala .
    Ma przy rozrządzie koło zapłonowe jak cc 1.1 ( 60 zębów 2 brakuje ) .
    I tu następuje moje pytanie , jak korzystając ze schematu zamieszczonego poniżej
    wyciągnąć jedynie sam zapłon bez sterowania wtryskiem ( oszukując czujniki ).
  • Poziom 27  
    Albo dowolny zapłon singla? I wysterować 2 cewki, albo jedną, podwójną. Zapłon od CC kończy się na 5500rpm, a dowolny motocyklowy dychę kręci (BMW powinno chyba do 8000rpm)
  • Poziom 12  
    Seicento 1.1 kręci do 6500 , BMW R1200 ok 7500 .
    Nikt ,, normalnie '' jeżdżący nie kręci silnikiem do maxa .

Znalazłem opisy czujników i przybrałem wartości dla rozgrzanego silnika .
    Wyszło mi coś takiego . (schemat )
    Pytanie czy wartości nie zmieniające się w trakcie pracy nie wprowadzą sterownika w jakiś tryb awaryjny , który zmieni coś w zapłonie ?

Jeśli coś jest nie tak proszę o porady .
  • Poziom 28  
    Przy takich ustawieniach nie będziesz miał pełnej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu np na zimnym silniku czy zależnie od obciążenia silnika. Lepiej dołożyć czujnik podciśnienia tzw MAP i już coś tam sobie poreguluje. Inne pytanie napisałeś że ten silnik ma przy rozrządzie to koło foniczne. W CC znajduje się przy wale korbowym co z natury oznacza ze będzie kręciło się dwa razy wolniej i będzie iskra podawana co dwa zapłony.
  • Poziom 12  
    Motocykl i tak wypada rozgrzać przed jazdą .
    1 -Wystarczy mi jedna mapa -- dla dużego obciążenia .(czy ten schemat to umożliwi ? )
    2- Napisałeś :

W CC znajduje się przy wale korbowym co z natury oznacza ze będzie kręciło się dwa razy wolniej i będzie iskra podawana co dwa zapłony.

-chyba co obrót ?
  • Poziom 43  
    ALe po co taki downmodding.

DOpasuj wtryskiwacze załóż przepustnice i po sprawie.
    boza napisał:
    Ma przy rozrządzie koło zapłonowe jak cc 1.1

Obroty tego koła to obroty wału?
  • Poziom 12  
    Tak , koło jak cc 1.1 - jeden obrót koła = jeden obrót wału .

Jeszcze zapomniałeś o ory. komputerze BMW z immo i kluczykami za 2000 zeta .
    Sorry. Wiem , że można kupić używki ale kasa jak dla mnie jest zaporowa a mi
    wystarczy ze 120-stu kucy tego silnika wyciągnąć 70 .

Studiuje inne zapłony i nasunęło mi się pytanie - cz ma ktoś schemat jak jednym impulsem ze sterownika zasilić dwie cewki z cc ?
  • Poziom 43  
    Załóż całe oczujnikowanie i wtrysk.
  • Poziom 12  
    Temat porzucony. Koniec .