Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aqualtis AQM9D 49 U H - Zwarcie na filtrze przeciwzakłóceniowym

08 Cze 2015 20:51 1005 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich.

Posiadam pralkosuszarkę Aqualtis AQM9D 49 U H.
    Dziś podczas szybkiego prania w trybie Mix 30min po około 10min od startu czuć było z pralki smród, a pranie odbywało się mimo to normalnie. Natychmiast zatrzymałem pracę pralki, wyjąłem wszystko i pralkę odłączyłem od prądu. Zdjąłem górną część pralki i okazało się, że doszło do zwarcia i przepaliły się kable przy filtrze przeciwzakłóceniowym na jednej wtyczce.

Aqualtis AQM9D 49 U H - Zwarcie na filtrze przeciwzakłóceniowym

Dokładne oznaczenia filtra:
    D.E.M
    PLF20472703101

2x0,47µF(X2)
    2x27nF+2x1mH 10A/40oC
    250V 50/60Hz
    -25/100/21

Filtr już zamówiłem nowy, jego cena na szczęście nie jest wysoka, ale orientuje się ktoś co może być przyczyną ? Nie mam pojęcia dokąd dokładnie prowadzą brązowy i niebieski przewód, które jak widać na zdjęciu się spaliły, nie chciałbym aby po wymianie filtra sytuacja na przykład się powtórzyła.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Złącza spaliły się bo był słaby styk, ot co i dlaczego. Załóż na przewody nowe konektory, dobrze zaciśnij a najlepiej oblutuj połączenie, podłącz do nowego filtra i zapomnij o kłopocie :D
  • Poziom 2  
    Sorki, że tak późno, ale zapomniałem odpisać, filtr wymieniony już dawno, założone nowe i porządnie zaciśnięte konektory, prań już sporo zrobiłem i pralka działa bez zarzutu do dziś, dzięki wielkie za pomoc :)

Pzdr