Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terra MT41 - Obraz z kamer na TV całkowicie zakłóca sygnał DVBT

09 Cze 2015 09:00 1014 2
  • Poziom 9  
    Mam problem u klienta z wprowadzeniem sygnału z kamer do multiswitcha i na TV.

Próbowałem pod złącze Terra(wejście na sygnał z anteny DVB-T) podłączyć zsumowany wbudowanym sumatorem sygnał z TV + sygnał z kamer. Wykonałem próby na wszystkich kanałach TV modulatora Terra MT41(kanały 21-69). Nic to nie dało. Wykonałem jeszcze raz to samo, ale tym razem z wykorzystaniem zewnętrznego sumatora TV-SAT Combiner i niestety nie pomogło.

Objawy są następujące:
    - brak któregokolwiek kanału DVB-T,
    - sygnał z kamer dostępny na ustawionym kanale.

Wykonałem test na dekoderze DVB-T u siebie w domu i tylko na 2 kanałach występują zakłócenia (22, 23). Na reszcie jest zarówno podgląd z kamer, jak i kanały telewizji cyfrowej.

Proszę o pomoc, pomysł co można zrobić, aby jednak pokonać ten problem.
  • Pomocny post
    Moderator
    Sprawdzałeś z jakim poziomem wychodzi z modulatora sygnał?
    Prawdopodobnie sygnał z modulatora jest za silny. Jeżeli masz czym zmierzyć wielkości sygnału to musisz ustawić tak na wejściu multiswicha, by na jego WYJSCIU każdy z sygnałów analogowych nie miał poziomu większego niż 1 mV (60 dB).

Najlepiej jednak wprowadzić sygnały analogowe na kanałach S w zakresie od 260 do 430 MHz lub powyżej kanału 60go...
    Ile jest tych kamer..?

Dobór kanałów ze względów intermodulacyjnych to zupełnie oddzielny problem. Czasami trzeba się nieźle nagimnastykować.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, sprawdzę poziom sygnału i dam odpowiedź.

Z tym kanałem 60 i większym to też zastosuję, a jeśli chodzi o ilość kamer to jest to widok z wyjścia VGA rejestratora zamieniony poprzez konwerter na sygnał Video i w ten sposób jest podłączony do TV modulatora. Obraz jest 1, kamer jest na nim w sumie 7, w tym jedna jest widoczna na większym obszarze.

O wynikach na pewno poinformuję.