Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PowerBank - Tracer 10400mAh - szybkie rozładowanie

09 Cze 2015 10:48 3402 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z moim PowerBankiem. Właśnie przyszedł z Allegro jako nowy. Właczam go i jest 100% no to okey. Podłączam telefon no i ładuje.. Chyba trochę wolno bo przez 40min. naładowało 13%. Bateria w telefonie ma pojemność 1500mAh a powerbank 10400mAh. Wydaje mi się ogólnie to dziwne bo poszło już 28% z urządzenia, a naładowało 13%. Biorąc pod uwage pojemność tych akumulatorów, wnioskuję że przez 28% to powinno taką bateryjkę naładować na 100% i kończyć ładowanie po raz drugi. A tu tylko 13% (z 85% poziomu naładowania do 98%). To normalne w Powerbankach??

Spróbuję jeszcze Rozładować Power Bank do 0% i naładować do 100... Zrobić taki format akumulatorów.

Mam jeszcze jedno pytanie... Może się coś stać gdy będę ładował baterię natężeniem 2,1A zamiast 1,0A?? Ładowarka sieciowa ma 0,7A (oczywiście w obu wypadkach napięcie 5V)
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Właśnie śmiem twierdzić że te typy tak mają - dziwne ale prawdziwe. 10400 mAh to wszakże 10,4 Ah 1/4 pojemności akumulatora samochodowego lub 2x więcej niż przeciętny akumulator do UPS. Ja osobiście mam takowy PowerBank o pojemności 50000 mAh. Naładowałem z niego tablet, telefon i e-papierosa i padł. Myślę iż pojemność podawana jest na wyrost jak kiedyś słynna moc PMPO na sprzęcie audio - 150 Watt miało zwykłe radio Philips.
    Co do czasu ładowania - tutaj trudno jest to tak dokładnie określić. PowerBanki działają na zasadzie przetwornicy z napięcia 4,2-3,7 "produkują ok 5-5,3 Volta i prądzie od średnio 1 Ampera do 2,1 Ampera. Czas ładowania powinien oscylować w granicy ładowania ładowarką sieciową.
    Mam nawet ochotę otworzyć mój PowerPank - wiem tylko iż są tam dwie baterie Li-Polimerowe nie znam ich pojemności ale śmiem twierdzić że razem wzięte i zsumowane pojemności nie przekroczą 5000 mAh.
    Stosunek 28% do 13 % może być efektem niesformatowanej baterii - myślę iż 10400 mAh jest sporo na wyrost i przeliczyli pojemność akumulatora do czasu ładowania a nie faktycznej pojemności, 10,4 Ah daje nam prąd 1A przez 10 godzin ładowania.
  • Poziom 2  
    Oczywiscie nie oczekuję od "Chińskiego pudełka" pełnej mocy 10400, ale jak by naładowało 3 razy taki telefonik (4500mAh~5000mAh biorąc pod uwage jakieś tam ubytki na kablach) to byłbym szczęśliwy... A tu wychodzi na to, że nawet 1 raz na 100% nie naładuje...

A co z różnicą Amperów ?? coś się stanie je śli będę ładował 2,1A zamiast 1A??

• Poziom 39  
    Nie nic się nie stanie. Urządzenie i tak pobierze sobie tyle prądu ile w danej chwili będzie potrzebowało. Standardowy pobór prądu przez telefon komórkowy w czasie ładowania wynosi średnio ok 400-700 mA :) Gdyby ładowarka powiedzmy dawała 1A a lądowalibyśmy urządzenie które w czasie ładowania potrzebuje 2 A wtedy czas ładowania wydłuży się dwukrotnie. Ampery nie "zabijają" urządzeń. Urządzenia uszkadza napięcie - za duże napięcie może spalić urządzenie a za niskie spowoduje iż nawet nam się nie uruchomi.