Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia T3 - Czym sprawdzić czy mam roota w tym telefonie Sony Xperia T3

09 Cze 2015 12:12 1986 15
  • Poziom 30  
    Czym sprawdzić konkretnie czy mam roota w telefonie czy nie.Robiłem rota Kingo ROOT i niby mam sprawdzałem Root Checker dodam ze nie znam angielskiego,pokazuje że nie mam.Po pubie rotowania Kingo ROOT pojawiło się nowe okienko/aplikacja o nazwie KingoUser nie wiem po co i do czego to jest?Później jeszcze raz sprawdzałem Root Checker czy mam tego roota to mi pisze.
    Congratulations!Root access is properly installed on this device.
    Wiec już sam nie wiem czy mam roota czy nie jak to zweryfikować i sprawdzić w praktyce.Dodam ze nie jestem pewien czy mam tego roota czy go nie mam.Próbowałem zrobić roota już chyba wszystkimi metodami proszę o konkretne odpowiedzi jak sprawdzić i w jaki sposób zweryfikować działanie roota np.przez usuniecie jakiejś aplikacji systemowej,bo akurat tego będę używał.Pomijając nie co temat jeżeli już zweryfikuje czy mam tego roota,proszę o podanie programu do odinstalowania aplikacji systemowych dobrych i sprawdzonych,mam nadzieje ze jakaś osoba jest w stanie mi pomóc.
  • Poziom 9  
    Witam. KingoUser to aplikacja do obsługi roota, w niej przyznajesz innym apkom prawa roota. Jak najszybciej sprawdzić czy masz roota i żeby było pewne? Zainstaluj jakiś menedżer plików potrzebujący roota, np. RootBrowser. Po odpaleniu przyznaj mu prawa roota i zobacz czy możesz wejść w foldery systemowe. Osobiście nie ufam aplikacjom typu RootChecker. W razie problemów z ew. reinstalacją pisz to pomogę.
  • Poziom 30  
    Ja również nie ufam dlatego pytam zainstalowałem program wskazany przez ciebie RootBrowser zrobiłem screen o to chodziło.
    Sony Xperia T3 - Czym sprawdzić czy mam roota w tym telefonie Sony Xperia T3
  • Poziom 30  
    No to już wszystko wiem, teraz drugie pytanie czy ten program jest dobry RootBrowser do odinstalowania usuwania pików czy są jakieś inne bo widzę że są reklamy.
  • Poziom 30  
    Fajny i po polsku chyba tez się skusze, ktoś wie co można usunąć z aplikacji systemowych,i jakiego antywirusa polecacie.
  • Poziom 30  
    A masz kolego leonovo jeszcze jakieś ciekawe aplikacje :D
  • Poziom 29  
    Apka kingo nie robi pełnego roota w dalszym ciągu nie masz wszystkich uprawnień, musisz mieć zainstalowany superSU albo superUser by mieć pełen dostęp.
  • Poziom 13  
    Jeżeli kolega nie ma zbytniej wiedzy w tym temacie to nie polecam zabawy z plikami sytemowymi, ponieważ będzie więcej kłopotów jak korzyści, a dla bezpieczeństwa dobrze jest mieć jakiś custom recovery, w którym można zrobić backupa. I tak jak kolega wyżej wspomniał superSU to podstawa.

PS. Titanium Backup ma fajna opcję zamrażania niepotrzebnych programów bez ich usuwania.
  • Poziom 33  
    Akurat w przypadku systemów sony średnio się przydaje, bo system bez problemu startuje po usunięciu różnych 'systemowych' aplikacji. Ale np LG albo samsung wogóle nie startuje po usunięciu systemowych, wtedy warto usuwać - aplikacje nie startują, ale zajmują miejsce.
  • Poziom 13  
    pitrala1 napisał:
    Akurat w przypadku systemów sony średnio się przydaje, bo system bez problemu startuje po usunięciu różnych 'systemowych' aplikacji. Ale np LG albo samsung wogóle nie startuje po usunięciu systemowych, wtedy warto usuwać - aplikacje nie startują, ale zajmują miejsce.

To nie jest tak, że wywalisz systemowe apk i wszystko będzie chodzić, niektóre z aplikacji są ściśle ze sobą powiązane i jak usuniesz jedną to kolejne się crashują. Dlatego nie polecam "zielonym" nieprzemyślanych zmian w plikach.
  • Poziom 33  
    Nie mówię o wszystkich - ale na sony możesz bez problemu usuwać wszystkie dodawane przez producenta, jak te sony center, od ps'a, itd, jeśli nie używasz, a sporo z nich ciągle siedzi w ramie. Na samsungu czy lg nie usuniesz tych ich s voice , samsung hub, lg update czy wiele innych, a tu tak :)

I jak najbardziej się zgodzę, że trzeba wiedzieć co usuwać, też za pierwszymi razami po kilka razy flashowałem tel po takiej zabawie :P