Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 1.6 16V z16xe 2001r - Potencjometr pedał gazu

kosioor 09 Cze 2015 17:15 2028 22
  • #1 09 Cze 2015 17:15
    kosioor
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z pedałem gazu...jest do wymiany na 100%(był sprawdzany) z tym, że nigdzie nie mogę takiego jak potrzebuje znaleźć, ceny nowego jak dla mnie kosmos a potrzebuje to zrobić jak najszybciej!! Pytanie czy można zamontować pedał gazu od innej wersji silnikowej albo z innymi oznaczeniami?? Zawsze można zrobić jakąś podstawkę by można go zamontować.

Oznaczenia jakie są na przyspieszaczu:
    24 402 358
    6PV 008 253 02
    kostka 6pin

Jeśli ktoś posiada taki przyspieszacz sprawny albo posiada namiary na tę część b. proszę o kontakt!!!!

0 22
  • #2 09 Cze 2015 17:40
    pc majster
    Poziom 14  

Poszukaj na szrocie.
    Zwykle takie coś idzie do huty z resztą budy.

0
  • #3 09 Cze 2015 17:49
    kosioor
    Poziom 9  

Zapomniałem dodać, że szukałem w okolicznych szrotach i obdzwoniłem chyba pół polski...i nic :/ Allegro, ebay, olx jak są to oznaczenia nie pasują :/

0
  • #4 10 Cze 2015 18:14
    pc majster
    Poziom 14  

kosioor napisał:
    Zapomniałem dodać, że szukałem w okolicznych szrotach i obdzwoniłem chyba pół polski...i nic :/ Allegro, ebay, olx jak są to oznaczenia nie pasują :/

Poszukam Ci, mam znajomości dzięki którym jest szansa że znajdę nawed nowy :)

0
  • #5 10 Cze 2015 22:38
    kosioor
    Poziom 9  

Dzięki pc majster ale na olx znalazłem nowy za 500pln...sprzedający go kupił bo miał podobne objawy do moich ale okazało się, że padł sterownik silnika więc czekam aż przyjdzie podmienię i zobaczę co będzie się działo.

0
  • #6 10 Cze 2015 22:48
    pc majster
    Poziom 14  

kosioor napisał:
    Dzięki pc majster ale na olx znalazłem nowy za 500pln...sprzedający go kupił bo miał podobne objawy do moich ale okazało się, że padł sterownik silnika więc czekam aż przyjdzie podmienię i zobaczę co będzie się działo.

Nie ma za co :)
    Gdyby coś się znowu zepsuło to pisz na pw :)

0
  • #8 11 Cze 2015 16:27
    kosioor
    Poziom 9  

Yhm...właśnie zamontowałem nowy przyśpieszacz no i zobaczymy co będzie się działo. Dam znać czy ta operacja pomogła.

0
  • #9 12 Cze 2015 16:09
    kosioor
    Poziom 9  

A więc...po zamontowaniu i porządnym rozgrzaniu silnika wystąpiły ponownie objawy ospałego i nie działającego przyśpieszacza. Po zgaszeniu i odpaleniu zaczął działać dobrze ale tylko przez chwilę. Elektryk stwierdził, że widocznie musiał się dostosować do auta i trzeba skasować zapisane błędy. Odłączyłem wczoraj aku i później przejechałem się autem ponad 20km i było ok. Dzisiaj podjechałem na kompa i były zapamiętane błędy ale wskazania kompa były poprawne, wcześniej wskazania drugiej ścieżki czy czegoś tam wskazywały zerowe napięcie. Pozostał mi test dłuższej trasy wtedy ostatecznie potwierdzę słuszność wymiany pedału gazu. Jeśli ktoś potrzebuje mój model przyśpieszacza dla diagnostyki to przechowam go przez jakiś czas.

Jestem po długiej trasie w upale i niestety objawy powróciły :/ W pon jadę do elektryka na dalsze testy. Już mnie krew zalewa :/ Na bieżąco będę sprawę komentował by ktoś nie musiał się męczyć z tym tak jak ja.

0
  • #10 19 Cze 2015 21:11
    kosioor
    Poziom 9  

kosioor napisał:
    A więc...po zamontowaniu i porządnym rozgrzaniu silnika wystąpiły ponownie objawy ospałego i nie działającego przyśpieszacza. Po zgaszeniu i odpaleniu zaczął działać dobrze ale tylko przez chwilę. Elektryk stwierdził, że widocznie musiał się dostosować do auta i trzeba skasować zapisane błędy. Odłączyłem wczoraj aku i później przejechałem się autem ponad 20km i było ok. Dzisiaj podjechałem na kompa i były zapamiętane błędy ale wskazania kompa były poprawne, wcześniej wskazania drugiej ścieżki czy czegoś tam wskazywały zerowe napięcie. Pozostał mi test dłuższej trasy wtedy ostatecznie potwierdzę słuszność wymiany pedału gazu. Jeśli ktoś potrzebuje mój model przyśpieszacza dla diagnostyki to przechowam go przez jakiś czas.

Jestem po długiej trasie w upale i niestety objawy powróciły :/ W pon jadę do elektryka na dalsze testy. Już mnie krew zalewa :/ Na bieżąco będę sprawę komentował by ktoś nie musiał się męczyć z tym tak jak ja.

Jednak potrzebna wasza pomoc...szukam elektronika z okolic Grodziska Wielkopolskiego, który bez zbędnych pytań zajrzy do mojej vectry...sprawa pilna bo za 2 tyg chce jechać tym autem na wakacje!!!

0
  • #12 19 Cze 2015 21:44
    pc majster
    Poziom 14  

Jeśli to sterownik to mogę załatwić nowy :)

0
  • #14 19 Cze 2015 22:13
    kosioor
    Poziom 9  

No właśnie ile pln nowy a ile naprawa?? i pytanie czy to na pewno sterownik...??

0
  • #15 19 Cze 2015 23:11
    pc majster
    Poziom 14  

kosioor napisał:
    No właśnie ile pln nowy a ile naprawa?? i pytanie czy to na pewno sterownik...??

Podaj numery silnika i sterownika, co do czujnika to z każdej innej starej vectry zadziała, numery inne, ale działają tak samo :)
    Tylko sterownik i silnik muszą być podane abym znalazł używany, ponieważ nowy się nie opłaca.

0
  • #16 19 Cze 2015 23:14
    T5
    Admin grupy Samochody

pc majster napisał:
    Jeśli to sterownik to mogę załatwić nowy
    pc majster napisał:
    Tylko sterownik i silnik muszą być podane abym znalazł używany, ponieważ nowy się nie opłaca.
    Lepiej oddać do naprawy z gwarancją niż montować znowu używkę bez gwarancji.

0
  • #17 19 Cze 2015 23:19
    pc majster
    Poziom 14  

Obczaję cenowo, lecz sądząc po wieku zwykle opłacają się ewentualne wymianki do końca kadencji, sterowniki rzadziej się psują od reszty :)

0
  • #18 19 Cze 2015 23:27
    kosioor
    Poziom 9  

będę miał auto u siebie to sprawdzę...jeśli naprawa w cenie używki chyba lepiej naprawić i mieć gwarancję

0
  • #19 19 Cze 2015 23:38
    pc majster
    Poziom 14  

kosioor napisał:
    będę miał auto u siebie to sprawdzę...jeśli naprawa w cenie używki chyba lepiej naprawić i mieć gwarancję

Tak ciężko przepiąć z kostki i zaoszczędziç furę pieniędzy?

Dodano po 8 [minuty]:

kosioor napisał:

Tak ciężko przepiąć z kostki i zaoszczędziç furę pieniędzy?

0
  • #21 20 Cze 2015 11:54
    kosioor
    Poziom 9  

Dałem gościowi by sprawdził elektronikę ale zaczął coś wydziwiać o mechanice...nie wiem czy ja się mało jasno wyraziłem za pierwszym razem jak gadaliśmy. Wczoraj udało mi się go w końcu przekonać by sprawdził elektronikę i dzisiaj ma dać znać więc jestem ciekaw. Gdybym miał dostęp do części zamiennych sam bym sprawdził ale niestety nie mam takich możliwości.

pc majster napisał:
    Obczaję cenowo, lecz sądząc po wieku zwykle opłacają się ewentualne wymianki do końca kadencji, sterowniki rzadziej się psują od reszty :)

Nie rozumiem co oznacza wymianki do końca kadencji?

0
  • #22 20 Cze 2015 12:20
    pc majster
    Poziom 14  

Wymianki: czyli ewentualne, tanie, wymiany.
    Do końca kadencji: czyli że tak długo jak pojeździ to będzie wystarczające.

0
  • #23 21 Cze 2015 01:13
    kosioor
    Poziom 9  

Potrzebuje sterownik silnika oczywiście sprawny taki jak na zdj:

Vectra B 1.6 16V z16xe 2001r - Potencjometr pedał gazu

Jeszcze 1 pytanie...czy oznaczenia literkami w tym przypadku DJTU muszą się pokrywać z tymi z innego sterownika? Czy wystarczy, że cyferki są takie same. Dużo jest aukcji z pasującymi cyferkami ale oznaczenia literowe są inne.

Chyba jednak nikt mi nie pomoże :/ Auto potrzebuje na poniedziałek sprawne na 100% a sterownika sprawnego brak :/ zakupiony przez allegro...okazał się jeszcze gorszy...naprawa mojego nie przyniosła pożądanego efektu..proszę pomóżcie!!

Nareszcie auto naprawione...w moim przypadku problemy były 2 uszkodzony sterownik, który udało się naprawić oraz uszkodzony pedał gazu, który po prostu trzeba było wymienić.

Myślę, że temat można zamknąć.

0