Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki 42" do sporadycznego oglądania filmów i dobrego serialu?

09 Cze 2015 17:45 1335 17
  • Poziom 8  
    Witam,
    udało mi się dziś sprzedać starego, poczciwego 32" Sony V32A11E i szukam nowego ...
    szukam TV z chudą ramką. by był dość estetyczny.
    najlepiej na matrycy IPS

może mieć smart TV lub nie, planuję dokupić jakiś android box ... np. MINIX X8H.
    na 100% potrzebuję Weeb.tv (XBMC) - nie mam możliwość ant. satelitarnej, kablówka - bez sensu i drogo.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 - 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 ... czasem 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy na wprost, czasem bokiem - stąd IPS.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie wpada bezpośrednio na ekran. Ale jest okno za TV po prawej. Oraz 1m okno po lewej.
    Jednak TV będzie włączany sporadycznie, większość wieczorem.
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? ... sprzedałem i już nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? może być smart tv, najlepiej WiFi. jeśli nie to kupię MINIXA
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie HD.
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop DP->HDMI oraz .... możliwe, że MINIX
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 godz. (cały film) + (30 min.) serial
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia, ale lepiej matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, dobry serial.
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? 42" Większy będzie głupio wyglądał w mieszkaniu.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Placki na matrycy i duże przebarwienia na krawędziach
    19. Preferencje co do marki ? brak
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D niekoniecznie.
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł - 3000zł .... a nawet mniej. jeśli do max. 1500zł kupię to będzie
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? TAK, jak najbardziej.

i mam listę TV 42", pozostaje tylko wybrać odpowiedni:
    Panasonic 42as740 za 2999 zł
    Panasonic 42AS650 - za 1750 zł *najtańsza opcja*
    Philips 42PFS7509 - za 2480 zł
    Sony 42W829 - za 2499 zł
    Toshiba 42L7453 - za 2350 zł

nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia pokoju + ściany na której będzie wisieć telewizor, ale dodaję co mam:
    Jaki 42" do sporadycznego oglądania filmów i dobrego serialu?

więcej zdjęć tutaj:
    http://imgur.com/a/pLP2K/all
  • Poziom 26  
    Sony W8 to matryca VA. Przy takim zamocowaniu nie skorzystasz z Ambilight'a w Philipsie, więc rozważałbym Panasonica i Toshibę. Wiesz zapewne, że IPS to niezbyt wysoki kontrast, co zauważysz głównie podczas wieczornego oglądania. Z tego co się orientuję, do oglądania Weeb.TV wymagany jest flash, a jego obsługę póki co zapewnia tylko Samsung.

Spójrz jak wspomnie TV wypadły w fachowych testach:

AS740/75 http://hdtvpolska.com/topic/34401-test-panasonic-as750-as740-3d-lcd-led-matryca-ips/?p=348168

L7453 http://hdtvpolska.com/topic/34623-test-toshiba-47-55-l7453-full-hd-ips/?p=350316
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź.

W takim razie proszę dorzuć jeszcze Samsunga na listę - nie wiem który model.
    Bo zależałoby mi na Weeb.tv, aczkolwiek dokupić dongla z androidem to nie problem.

W takim razie który TV z modeli 42" z listy i spoza niej będzie najlepszym wyborem?
  • sprzedawca - konsultant
    Tylko stare modele Samsunga wspierają Flasha. Sony w tych seriach nie wspiera.
    Ale od poniedziałku wchodzą nowe modele Sony z Androidem i to będzie super wybór.
    Flasha wspiera tera jeszcze Philips w seriach telewizorów z Androidem.

Powinieneś zamocować inny uchwyt przesuwny i wówczas skorzystasz z ambilightu. I
    Panasonic 42 AS740 oraz Philips PFS7509 są najlepszym rozwiązaniem jakościowym.
    Masz też do tego kalibrację profesjonalną.

Zakup dongla z Androidem jest extra rozwiązaniem ale obarczony jest jedną wadą - rozdzielczością. Z poziomu ANdroida Philipsa masz dostęp do kilkudziesięciu tysięcy najnowszych filmów i to z polskimi napisami które ściąga sobie sam telewizor.
    No i rozdzielczość HD !
  • Poziom 8  
    A by nie wydawać za dużo, co powiecie na model 42AS650 Panasonica lub 42AS640.
    jaka jest różnica między nimi i który jest lepszy.

do tego i tak raczej kupię Android dongla lub boxa MINIX, więc rozdzielczość mi nie straszna.
    np. MINIX Z64 obsługuje 4K, więc aż ponadto.

Czy 42AS650 to dobry wybór?
  • Poziom 26  
    LOCOLOCO napisał:
    Tylko stare modele Samsunga wspierają Flasha. Sony w tych seriach nie wspiera.
    Ale od poniedziałku wchodzą nowe modele Sony z Androidem i to będzie super wybór.
    Flasha wspiera tera jeszcze Philips w seriach telewizorów z Androidem.

Powinieneś zamocować inny uchwyt przesuwny i wówczas skorzystasz z ambilightu. I
    Panasonic 42 AS740 oraz Philips PFS7509 są najlepszym rozwiązaniem jakościowym.
    Masz też do tego kalibrację profesjonalną.

Zakup dongla z Androidem jest extra rozwiązaniem ale obarczony jest jedną wadą - rozdzielczością. Z poziomu ANdroida Philipsa masz dostęp do kilkudziesięciu tysięcy najnowszych filmów i to z polskimi napisami które ściąga sobie sam telewizor.
    No i rozdzielczość HD !

W każdej możliwej sytuacji manipulujesz stwierdzeniem "stare modele Samsunga", w momencie kiedy na rynku nie ma jeszcze zbyt wielu nowych TV, a cześć producentów nie pali się zbytnio z ich wprowadzaniem. A wśród Twoich propozycji jakoś nie mogę się doszukać nowych modeli. Nie rozumiem więc takiego tonu.

daniel.z napisał:
    A by nie wydawać za dużo, co powiecie na model 42AS650 Panasonica lub 42AS640.
    jaka jest różnica między nimi i który jest lepszy.

do tego i tak raczej kupię Android dongla lub boxa MINIX, więc rozdzielczość mi nie straszna.
    np. MINIX Z64 obsługuje 4K, więc aż ponadto.

Czy 42AS650 to dobry wybór?

AS640 to bardzo dobry model na matrycy VA w dobrej cenie, który mogę śmiało polecić. Zapewnia bardzo dobry kontrast. Jednak przy Twoim zastosowaniu, możesz nie być zbyt zadowolony z kątów. Proponuję sprawdzić go na żywo, z naciskiem właśnie na kąty.

Test AS640: http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/
    Nie podniecaj się. Jeśli Ty manipulujesz to uważasz od razu że inni też tak robią . I zupełnie nie potrzebnie. Tonu mentorskiego też nie musisz używać bo to nie ferma kur.
    Modele Philipsa obecne z Androidem akceptują flasha.
    Podobno Sony nowe modele z Androidem też - ale to sprawdzimy w przyszłym tygodniu bo Sony przyjeżdżają na testy. Będzie ich kilkanaście modeli.
    Stare modele Samsunga też akceptują flasha.

Ten Panasonic 42 AS650 jest bardzo dobrą alternatywą w tej klasie. Powiedziałbym że w obecnej klasie cenowej - najlepszą.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/tv/111960-panaso...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html
  • Poziom 26  
    Ja przywołuje jasne, potwierdzone fachowymi testami fakty. Czekam niecierpliwie
    (jak i również wielu innych użytkowników, którzy pisali że nie działa) na dowód obsługi flasha w Philipsie.
    Póki co, poza gadaniem dowodów z Twojej strony brak.

Co do AS650 - już sam tytuł Fachowego testu z avforums.com (z którego łagodnie mówiąc "pożyczyłeś" sobie cześć treści i wykresy), mówi dużo o tym TV "There's not much wrong with the AS650 but there's not too much to excite, either".
    Piszesz też o dobrej czerni, jednocześnie wstawiając wykres świadczący o tym, że czerń jest słaba. gdzie więc jest prawda ?

Nie posiłkuj się tym, że jest cała masa zadowolonych użytkowników, bo oczywiście na każdy produkt znajdą się zadowoleni. Jednak jest wiele znacznie lepszych TV od tego modelu w podobnej kwocie.

Profesjonaliści nie podzielają Twojego zachwytu nad tym modelem. Polecam oba testy, a szczególnie podsumowanie na hdtvtest.co.uk

Test na avforums.com : https://www.avforums.com/review/panasonic-as6...x-47as650-47as650b-led-lcd-3d-tv-review.10514

Test na hdtvtest.co.uk : http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx42as650b-201410173927.htm
  • Poziom 8  
    Dzięki za burzliwe dyskusje i rady :)

Czy nie lepiej od Panasonica wypada Sony KDL42W829 ?

i zmieńmy zakres cenowy: do max. 2000zł. jeżeli warto dopłacić to max. 2500zł
    Philips z Androidem obsługuje Flasha, kto chce otrzymuje update i cieszy się tym faktem !.
    Wolę posiłkować się zadowolonymi użytkownikami niż jednym nawiedzonym , wszystko wiedzącym dziennikarzyną.
    To modele są produkowane dla ludzi a nie dla owego "Specjalisty"
    Panasonic AS650 ma się super w klasie cenowej.

Tak, lepiej wypada ten Sony. Ale jak sam napisałeś kosztuje znacznie więcej.
    Poczekałbym na nowe modele Sony z Androidem - będą w przyszłym tygodniu.
  • Poziom 8  
    1. jakie konkretnie modele Philipsa z Androidem? 42"
    2. 42AS650 Panasonic, rozumiem, że do 2000zł nie znajdę nic lepszego?
    3. lepiej wypada Sony - więc jak pisałem, wydam max. 2000zł, ale jeśli opłaca się dać 2500zł to po co mam brać Philipsa czy Panasonica, jak lepszy będzie Sony.

ogólnie to nie wiem już nic. przydałby się ranking z cenami, np. 1 miejsce, 2, 3 ...
    Modele Philipsa i Sony 42"- 43" z Androidem będą dopiero na dniach.
    Do 2000 zł 42" z matrycą natywną 100Hz , dwoma pilotami, okularami 3D, skalowaniem, multimediami - lepszych nie dostaniesz.
    Jeśli do kwoty 2500 zł to Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilihghtem i subwooferem bezprzewodowym będzie najlepszym wyborem.
    Ale najważniejsze w tym telewizorze i tak jest jakość obrazu.
  • Poziom 8  
    Czekam w takim razie na model 43" : 43W805C
    I to jest bardzo mądra decyzja !
  • Poziom 8  
    jaka będzie jego cena u Ciebie ?
    rozumiem, że kalibracja free ?

dodam, że jestem niebieski na forum hdtv
    Cena dopiero będzie po niedzieli.
  • Poziom 26  
    LOCOLOCO napisał:
    Philips z Androidem obsługuje Flasha, kto chce otrzymuje update i cieszy się tym faktem !.
    Wolę posiłkować się zadowolonymi użytkownikami niż jednym nawiedzonym , wszystko wiedzącym dziennikarzyną.
    To modele są produkowane dla ludzi a nie dla owego "Specjalisty"
    Panasonic AS650 ma się super w klasie cenowej.

Tak, lepiej wypada ten Sony. Ale jak sam napisałeś kosztuje znacznie więcej.
    Poczekałbym na nowe modele Sony z Androidem - będą w przyszłym tygodniu.

Chyba nie do końca ze zrozumieniem czytasz posty, bo podesłałem dwa testy ze znanych zagranicznych portali, a Ty piszesz mi o jakimś „jednym, nawiedzonym dziennikarzynie”.

daniel.z napisał:
    Czekam w takim razie na model 43" : 43W805C

Co do modeli Sony – w modelach 2014 w serii W7 czy W8, 100Hz matryca była dopiero w rozmiarach od 50 cali, poniżej jest 50Hz. Nie wiadomo jak będzie w tym roku. Dodatkowo, jeśli tak jak w 2014 nowa seria W8 będzie na matrycy VA, kąty mogą nie być zadowalające.

O nowych póki co nie wiadomo jeszcze za wiele, kiedy wejdą na rynek też nie do końca wiadomo. Wstrzymałbym się do ukazania jakiś profesjonalnych testów z konkretnymi pomiarami, jak chociażby na hdtvpolska.com.

Pod tym linkiem znajdziesz relacje z konferencji i detale o TV: http://hdtvpolska.com/topic/34632-sony-2015-p...nie-na-nowe-telewizory-ultra-hd-oraz-full-hd/

daniel.z napisał:
    jaka będzie jego cena u Ciebie ?
    rozumiem, że kalibracja free ?

dodam, że jestem niebieski na forum hdtv

Na temat darmowej kalibracji polecam poczytać : http://hdtvpolska.com/topic/35068-czym-jest-p...na-kalibracja-telewizora-projektora-monitora/
    Kto chce ten płaci za kalibrację, kto jest członkiem forum ma gratis.
    Wybór należy do każdego z osobna.

Android ma się super, update do Flasha również.
    Jak ktoś jest cienias - to jego problem. My mamy up date i działa znakomicie.

Nowe modele Sony zaraz po niedzieli - więc nie długo i warto zaczekać.