Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana instalacj elektrycznej w bloku

adriano9147 09 Jun 2015 20:32 576 3
Testo
    adriano9147
    Level 8  
    Witam koledzy. Mam pytanie dotyczące wymiany instalacji w starym bloku. Chodzi mi jakie są koszty za tzw. "punkt" plus ile kosztuje wymiana starych topikowych bezpieczników na nowe wyłączniki nadprądowe i (zamontowanie rozdzielni ok 6pól), cena zakładania osprzętu. Punktów mam ok 30. Ile mogę zapłacić za to elektrykowi i czy po wykonanej pracy powinien dać mi jakieś dokumenty potwierdzające wykonanie instalacji przez elektryka z uprawnieniami? Dziękuję.
  • Testo
    artur s
    Level 24  
    Zakres prac powinieneś określić z osobą, która wykona projekt. Może to być wykonawca robót, o ile posiada takie uprawnienia. Jeśli oczekujesz po wykonaniu prac protokołu odbioru / pomiarów, to będziesz miał je ujęte w cenie. Jak mocno będziesz naciskał na te 6 pól, to możesz mieć kłopot w znalezieniu wykonawcy fachowca z kwalifikacjami, który podpisze się pod projektem.
  • Testo
    Łukasz-O
    Admin of electroenergetics
    Rozdzielnica mieszkaniowa na sześć modułów? Nie nadaje się, za mała przy dzisiejszej ilości obwodów i ich zabezpieczeń.
    Nie ma czegoś takiego jak punkt, gdyż każdy punkt jest inny. Beton, cegła, długość i wiele jeszcze innych czynników jest ważnych przy ustalaniu ceny.

Można wróżyć 2.500zł, 3.200zł itd... Aby oszacować, trzeba dokonać wizji lokalnej i poznać oczekiwania inwestora.
    ekmir
    Level 24  
    Warto też mieć na względzie niezbędne formalności wynikające z przepisów PB