Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Systemy alarmowe oraz CCTV w Niemczech

09 Jun 2015 21:12 1914 7
 • Level 18  
  Jakie marki alarmów / CCTV w Niemczech są popularne? Kuzyn mieszkający tam ma sąsiada (Polaka) u którego miałbym zamontować mały system alarmowy + 1 kamera. Jako, że Polak, to planuje jechać tam normalnie z ABAXem oraz BCSem, ale zastanawia się tam też od razu jeszcze jakiś Niemiec, tak więc jak zabrać się za typowego Niemca? Czy rejestratory BCSa mają wbudowany język niemiecki? Czy całkowicie nie ma co w takim przypadku patrzeć na polskie produkty i trzeba zaopatrzyć się w systemy niemieckie, a jeśli tak, to skąd kupić po przystępnych cenach?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OptexOptex
 • Level 19  
  Wiem, że kiedyś był problem z dostaniem w Polsce Satela w innym językiem klawiatury niż j. polski. Musiałbyś go kupić pewnie w niemieckiej dystrybucji.
  Dahua ogólnie ma niemiecki język chociaż może to być różnie, zależnie od softu w rejestratorze.
 • OptexOptex
 • Level 13  
  Rejestratory BCS niemieckiego nie mają, ale jest możliwość wgrania aktualizacji z nakładką językową. Na pewno będzie to tania alternatywa na rynku niemieckim.
 • Level 18  
  Skąd taką nakładkę można wziąć?
 • Level 13  
  Producent na życzenie Klienta udostępnia taką nakładkę
 • Level 17  
  Odnośnie Satela to zamawiasz w Polsce u dystrybutora i mówisz jaką chcesz wersje językową. Powiedz, że dla Niemca, który ma działkę w Polsce :) Przy jednej sztuce to nie ma problemu.

 • Level 43  
  sebfire wrote:
  Odnośnie Satela to zamawiasz w Polsce u dystrybutora i mówisz jaką chcesz wersje językową. Powiedz, że dla Niemca, który ma działkę w Polsce

  rafipl wrote:
  Jakie marki alarmów / CCTV w Niemczech są popularne? Kuzyn mieszkający tam ma sąsiada (Polaka) u którego miałbym zamontować mały system alarmowy + 1 kamera.

  Gdzie tu mowa o Niemcu mieszkającym w Polsce?
  rafipl wrote:
  Czy rejestratory BCSa mają wbudowany język niemiecki?

  Polski i angielski.
  rafipl wrote:
  ale zastanawia się tam też od razu jeszcze jakiś Niemiec, tak więc jak zabrać się za typowego Niemca?

  Z produktów które mają menu itp. po niemiecku dostępnych tam jeśli chodzi o alarmówkę to chociażby Risco, DSC, Bosch. W przypadku CCTV Samsung, Dahua, Ganz, Novus... Praktycznie większość modeli występuje także na naszym rynku więc nie będzie problemu dla Ciebie z instrukcjami itp.
 • Level 27  
  Niemcy honorują Normy VDS. Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale jeszcze kilka lat temu, system zainstalowany przez inną firmę niż niemiecka był w praktyce nie przyjmowany przez firmy ubezpieczeniowe.