Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana uszczelnień młota BOSCH GSH 5 E

taldeko 09 Jun 2015 22:08 2601 12
 • #1
  taldeko
  Level 9  
  Witam chciałbym wymienić uszczelnienia w młocie BOSCH GSH 5 E.Proszę o info czy wymieniać wszystkie czy wystarczy tylko uszczelniacz na osi wirnika plus uszczelka pokrywy (został wymieniony wirnik).
 • #2
  senap
  Level 10  
  Jeśli młot ma większy przebieg wymień wszystkie łącznie ze smarem . Cały zestaw do kupienia w serwisie jeśli wirnik padł przy małym przebiegu wystarczą te co wymieniłeś. Polecam oczyszczenie i posmariwabie uchwytu SDS. pozdrawiam.
 • #3
  taldeko
  Level 9  
  Nie wiem jaki młot ma przebieg.Kupiłem 2 w jednym były uszkodzone zęby wirnika i koło zębate z mimośrodem i szczotki zużyte natomiast w drugim uszkodzony korbowód i też zużyte szczotki(wirnik i koło ok) .Złożyłem jednego z dwóch sprawdziłem jak to działa i teraz będę wymieniał uszczelnienia(jutro maja przyjść zamówiłem na allegro uszczelki,olej,szczotki i smar do uchwytu).Mam jeszcze pytanie zauważyłem mały luz na połączeniu korbowód z trzpieniem wystającym z koła zębatego.Zastanawiam się czy tak powinno być.Według mnie tak ponieważ żeby założyć korbowód na trzpień trzeba go trochę wygiąć do góry w stosunku do kola zębatego i gdyby pasowanie było by ciasne to nie wiem czy dałoby sęi to złożyć.
 • #4
  senap
  Level 10  
  Tak, ma być niewielki luz jeśli nie widać zużycia smarować i składać zwróć uwagę na lamelki komutatora czy są równe i nie nadmiernie wybrane ,jeśli nie to wyrównać bo nowe szczotki potrafią zabić nierówny komutator .
  Pozdrawiam
 • #5
  taldeko
  Level 9  
  Dziękuje za wiadomość mam jeszcze jeden problem w lufie jest jeszcze jeden element za bijakiem który jest zabezpieczony pierścieniem z drutu którego nie potrafię wyjąc a tam z tego co wiem jest uszczelka i tez bym chciał go wymienić.Jest jakiś sposób żeby go wyjąć?
 • #6
  taldeko
  Level 9  
  Witam ponownie udało się rozebrać bijak i wszystko poskładać do kupy i nawet działa.Przesyłam zdjęcie komutatora który mocno iskrzy na max obrotach po założeniu nowych szczotek.Jak sprawdzić czy komutator jest równy i jak go wyrównać (czy przetoczenie na tokarce wystarczy) a może jest inna przyczyna tak dużego iskrzenia? Wymiana uszczelnień młota BOSCH GSH 5 E
 • #7
  ElDiablo1212
  Level 17  
  Takie iskrzenie wskazuje na uszkodzenie wirnika, który ma przerwę na jednym z uzwojeń.
 • #8
  taldeko
  Level 9  
  Czy można to jakoś sprawdzić i czy warto to naprawiać(dać do przewinięcia wirnik) czy kupić nowy.
 • #9
  ElDiablo1212
  Level 17  
  W takim uszkodzeniu sprawdzisz to zwykłym miernikiem, przejście musi być miedzy każdym wycinkiem. Jeżeli zębnik nie jest zniszczony to warto przezwoić, jak urządzenie chodzi głośno na zębach i widać wypracowanie to zalecał bym kupno nowego wirnika i koła współpracującego.
 • #10
  taldeko
  Level 9  
  Rozumiem że mam sprawdzić ciągłość poszczególnych uzwojeń po przeciwnych stronach komutatora bo tak chyba są podłączone?Czy sprawdzać też opór i czy wystarczy podłączyć miernik do szczotek bez wyjmowania wirnika czy trzeba zdemontować wirnik i tak sprawdzić?
 • #11
  ElDiablo1212
  Level 17  
  Nie demontuj wirnika, wyjmij szczotki i sprawdź odporności na sąsiadujących wycinkach. 1-2,2-3,3-4,..,24-1. na którymś z nich zapewne nie będzie przejścia.
 • #12
  taldeko
  Level 9  
  Mam miernik z buczkiem do sprawdzania przerwy obwodu czy tak można sprawdzic czy sprawdzic opory uzwojeń?
 • #13
  taldeko
  Level 9  
  Witam ponownie.Oddałem wirnik do naprawy do firmy która przewija silniki okazało się że były przerwy na 2 uzwojeniach.Chłopaki polutowali pokleili jakimś specjalnym klejem i skasowali 100 zł.Dzisiaj maszyna ciężko pracowała i się spisała.Teraz jak będzie wolna chwila muszę zabrać się za doprowadzenie do użytku drugi taki sam młot.Dziękuje za pomocne info.Pozdrawiam