Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana uszczelnień młota BOSCH GSH 5 E

09 Cze 2015 22:08 1836 12
 • Poziom 9  
  Witam chciałbym wymienić uszczelnienia w młocie BOSCH GSH 5 E.Proszę o info czy wymieniać wszystkie czy wystarczy tylko uszczelniacz na osi wirnika plus uszczelka pokrywy (został wymieniony wirnik).
 • Poziom 10  
  Jeśli młot ma większy przebieg wymień wszystkie łącznie ze smarem . Cały zestaw do kupienia w serwisie jeśli wirnik padł przy małym przebiegu wystarczą te co wymieniłeś. Polecam oczyszczenie i posmariwabie uchwytu SDS. pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Nie wiem jaki młot ma przebieg.Kupiłem 2 w jednym były uszkodzone zęby wirnika i koło zębate z mimośrodem i szczotki zużyte natomiast w drugim uszkodzony korbowód i też zużyte szczotki(wirnik i koło ok) .Złożyłem jednego z dwóch sprawdziłem jak to działa i teraz będę wymieniał uszczelnienia(jutro maja przyjść zamówiłem na allegro uszczelki,olej,szczotki i smar do uchwytu).Mam jeszcze pytanie zauważyłem mały luz na połączeniu korbowód z trzpieniem wystającym z koła zębatego.Zastanawiam się czy tak powinno być.Według mnie tak ponieważ żeby założyć korbowód na trzpień trzeba go trochę wygiąć do góry w stosunku do kola zębatego i gdyby pasowanie było by ciasne to nie wiem czy dałoby sęi to złożyć.
 • Poziom 10  
  Tak, ma być niewielki luz jeśli nie widać zużycia smarować i składać zwróć uwagę na lamelki komutatora czy są równe i nie nadmiernie wybrane ,jeśli nie to wyrównać bo nowe szczotki potrafią zabić nierówny komutator .
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Dziękuje za wiadomość mam jeszcze jeden problem w lufie jest jeszcze jeden element za bijakiem który jest zabezpieczony pierścieniem z drutu którego nie potrafię wyjąc a tam z tego co wiem jest uszczelka i tez bym chciał go wymienić.Jest jakiś sposób żeby go wyjąć?
 • Poziom 9  
  Witam ponownie udało się rozebrać bijak i wszystko poskładać do kupy i nawet działa.Przesyłam zdjęcie komutatora który mocno iskrzy na max obrotach po założeniu nowych szczotek.Jak sprawdzić czy komutator jest równy i jak go wyrównać (czy przetoczenie na tokarce wystarczy) a może jest inna przyczyna tak dużego iskrzenia? Wymiana uszczelnień młota BOSCH GSH 5 E
 • Poziom 17  
  Takie iskrzenie wskazuje na uszkodzenie wirnika, który ma przerwę na jednym z uzwojeń.
 • Poziom 9  
  Czy można to jakoś sprawdzić i czy warto to naprawiać(dać do przewinięcia wirnik) czy kupić nowy.
 • Poziom 17  
  W takim uszkodzeniu sprawdzisz to zwykłym miernikiem, przejście musi być miedzy każdym wycinkiem. Jeżeli zębnik nie jest zniszczony to warto przezwoić, jak urządzenie chodzi głośno na zębach i widać wypracowanie to zalecał bym kupno nowego wirnika i koła współpracującego.
 • Poziom 9  
  Rozumiem że mam sprawdzić ciągłość poszczególnych uzwojeń po przeciwnych stronach komutatora bo tak chyba są podłączone?Czy sprawdzać też opór i czy wystarczy podłączyć miernik do szczotek bez wyjmowania wirnika czy trzeba zdemontować wirnik i tak sprawdzić?
 • Poziom 17  
  Nie demontuj wirnika, wyjmij szczotki i sprawdź odporności na sąsiadujących wycinkach. 1-2,2-3,3-4,..,24-1. na którymś z nich zapewne nie będzie przejścia.
 • Poziom 9  
  Mam miernik z buczkiem do sprawdzania przerwy obwodu czy tak można sprawdzic czy sprawdzic opory uzwojeń?
 • Poziom 9  
  Witam ponownie.Oddałem wirnik do naprawy do firmy która przewija silniki okazało się że były przerwy na 2 uzwojeniach.Chłopaki polutowali pokleili jakimś specjalnym klejem i skasowali 100 zł.Dzisiaj maszyna ciężko pracowała i się spisała.Teraz jak będzie wolna chwila muszę zabrać się za doprowadzenie do użytku drugi taki sam młot.Dziękuje za pomocne info.Pozdrawiam