Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK TL-WR841N - Panasonic TX-42AS650E brak łączności WI-FI

okdariusz 09 Jun 2015 22:22 822 6
    okdariusz
    Level 10  
    Witam. Mam neta w Vectrze i router TP LINK TL-WR841N. Internet w laptopie chodzi ok, ale nie mogę połączyć z TV. Wyskakuje komunikat, że z siecią domową jest połączony natomiast brak jest połączenia z netem (bramka). Może ktoś pomoże skonfigurować łącze? Może użyć przycisku WPS?
  • Helpful post
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Uzupełnij zakładkę DHCP Settings o bramę i DNS-y (najlepiej te od Vectry). Potem Save i reboot routera - Link
    okdariusz
    Level 10  
    jimasek wrote:
    Uzupełnij zakładkę DHCP Settings o bramę i DNS-y (najlepiej te od Vectry). Potem Save i reboot routera - Link

Przepraszam, że pytam, ale skąd wziąć DHCP i DNS od Vectry? Czy znajdę gdzieś na swoim kompie?
  • Helpful post
    jimasek
    DHCP Settings to zakładka w panelu konfiguracyjnym TP-linka a DNS-y można znaleźć w wyszukiwarce internetowej pod hasłem choćby "DNS Vectra".
    okdariusz
    Level 10  
    jimasek wrote:
    DHCP Settings to zakładka w panelu konfiguracyjnym TP-linka a DNS-y można znaleźć w wyszukiwarce internetowej pod hasłem choćby "DNS Vectra".

Dzięki pomogło. Internet w TV śmiga :D

Dodano po 59 [minuty]:

jimasek wrote:

Przed chwilą działało, a teraz wyskakuje komunikat, że nie uzyskuje adresu IP :cry:
  • Helpful post
    jimasek
    Aktualizację oprogramowania na TV i routerze zrobiłeś? Wyłącz wszystkie automaty w konfiguracji routera tak jak w poradniku.
    okdariusz
    Level 10  
    jimasek wrote:
    Aktualizację oprogramowania na TV i routerze zrobiłeś? Wyłącz wszystkie automaty w konfiguracji routera tak jak w poradniku.

TV i router zaktualizowałem. Router zresetowałem do ustawień fabrycznych i teraz TV śmiga bez problemu. Dziękuję za podpowiedzi, pobawię się w ustawienia jak wyżej i dam znać czy chodzi.