Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Amplituner" do kolumn aktywnych

delorjan 09 Jun 2015 22:34 855 2
    delorjan
    Level 10  
    Witajcie!
    Mam pytanie, czy istnieją "amplitunery" bez wzmacniacza? Piszę w cudzysłowie, bo wiem, że jak sama nazwa wskazuje, ampli posiada wzmacniacz. Postaram się opisać, jakiego urządzenia potrzebuję:
    W salonie używam kolumn aktywnych (wejścia XLR, RCA), chciałbym słuchać na nich:
    TV, BluRay, CD, Radia internetowego oraz innych multimedialnych cudów - AirPlay, Spotify itd.
    Szukam urządzenia, które miałoby te właśnie multimedia i do którego mógłbym podłączyć pozostałe (TV, BluRay, CD). Nie potrzebuję natomiast końcówki mocy, bo tak jak pisałem, używam kolumn aktywnych.
    Czyli urządzenie takie jak to:

http://www.marantz.pl/pl/products/pages/produ...spx?catid=systems&productid=melodymediamcr610

tyle, że bez wzmacniacza. Dlaczego? Z prostej przyczyny - podejrzewam, że taki wzmacniacz generuje dużą część ceny całego urządzenia. A po co płacić za coś, czego nigdy się nie użyje :)

Będę wdzięczny za pomoc!

pozdrawiam
    Mateusz
    User removed account
    User removed account  
    delorjan
    Level 10  
    No właśnie, czy istnieją jakieś "domowe" miksery? Bez przedwzmacniaczy mikrofonowych, za to z dobrej jakości wejściami i wyjściami liniowymi? Jeśli amplituner, to pozostaje jeszcze pytanie, czy wyjścia w takich amplitunerach (zazwyczaj tzw. rec out) są dobrej jakości? Tzn. nie degradują sygnału?