Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z sygnałem z Hot Bird -

09 Jun 2015 22:46 1650 11
  • Level 10  
    Witam!
    Mam problem z sygnałem z w/w satelity. Otóż na niektórych kanałach jest on dobry np. HBO jakośc 70% gdzie indziej słaba 30% np. TVN Canal+. Już zmieniłem czaszę na 90 ale dalej to samo. Dodam że mam podejrzenia odnośnie bliskości drzewa tj brzozy przed anteną ok 5 m

3.1.16. Zabronione jest publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  • User removed account  
  • Level 10  
    No przecież nie pisze po chińsku. Na zdjęciu widać że czasza jest 5m od środka drzewa
  • Level 26  
    raf2 wrote:
    Na zdjęciu widać

G...widać.
    raf2 wrote:
    od środka drzewa

Gdzie jest ten środek.
  • Level 43  
    Jeżeli konwerter patrzy w środek brzozy to chyba wszystko jasne. Piła i brzozę skrócić, przenieść czasze w inne miejsce.
    Quote:
    mam podejrzenia odnośnie bliskości drzewa tj brzozy przed anteną ok 5 m
    Mimo, że ze zdjęcia nie widać tego to chyba to jest jasno napisane? Nie z boku a przed.
  • Level 10  
    W zasadzie to tak nie patrzy bardziej 1m od pnia brzozy
  • Level 23  
    witaj

A jaki miałeś odbiór na jesień czy wiosnę kiedy nie ma liści?
    Na pewno był bez problemowy.
    Tak jak pisali przedmówcy albo piła albo zmiana usytuowania talerza.

Pozdrawiam
  • Level 38  
    Jeżeli do drzewa masz 5m, to nie powinno ono być wyżej niż 3m (lepiej 2,5m) od poziomu zawieszenia talerza. Jeżeli antena "patrzy" obok pnia, to zapewne wystarczy obciąć kilka gałęzi powyżej tej wysokości. Albo "przeprowadzka" talerza. :)
  • Level 10  
    Raczej drzewo nie jest wyższe niż 7 m a antenę mam 4,5 m. Trochę zlikwidowałem gałęzi i ruszyłem anteną i jest lepiej. Chociaż na TVN-ach i Canal+ sygnał "skacze" miedzy 30-50% na innych kanałach np. Planete jest stabilny w granicach 70%

Dodano po 38 [minuty]:

Mam kąt konwertera 4,9 w którą stronę należy go przekręcić patrząc od przodu anteny?
  • Level 38  
    W lewo. Oprócz skrętu konwertera, jego odległość od czaszy także ma wpływ na jakość sygnału.
  • Level 10  
    Eureka Chodziło o kąt skręcenia konwertera miałem w przeciwną stronę. Chyba nie potrzebnie zlikwidowałem parę gałęzi :(