Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ducato 2.5 d długo kręci / słabo pali

09 Jun 2015 23:31 1044 5
  • Level 1  
    Witam. Problem z opalanie pojawił się po wymianie głowicy.... samochód odebrany od mechanika słabo palił wiec posadzono mi wymianę świec, po wymianie świec problem nie znikł tak naprawdę się wiem co się dzieje i gdzie szukać problemu... na dodatek w samochodzie przestały załączam się wentylatory to po podpięcia wentylatorów na krótko kable strasznie iskrza i się grzeją.... i to jest drugi problem z autem bardzo proszę o porady [/center]
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    Co do odpalania to ja bym sprawdził ustawienie rozrządu oraz kąt wtrysku, i czy paliwo się nie cofa. Potem sprawdził czy świece faktycznie grzeją, i ew kompresję żeby sprawdzić czy głowica dobrze zrobiona.
    Nie napisałeś jak chodzi jak już odpali zarówno na ciepłym jak i zimnym. I nie napisałeś czy źle pali tylko na zimnym czy na ciepłym też.
  • Level 42  
    Taa w czerwcu to świece mają tyle do gadania co pani Jadzia, wozna ze szkoły. Zdejmij pokrywę rozrządu i zobacz czy na kołach nie ma śladów markera...
  • User removed account  
  • Level 32  
    kortyleski wrote:
    Taa w czerwcu to świece mają tyle do gadania co pani Jadzia, wozna ze szkoły. Zdejmij pokrywę rozrządu i zobacz czy na kołach nie ma śladów markera...

Są kapcie które nawet latem na zimno nie będą chciały palić bez zagrzania świec.
    Osobiście tego silnika nie znam na na wylot, ale spróbuj z rana odpalić po nocy 1.6 TD z VW. Bez grzania świec na zimno zejdzie mu z 5 sekund chechłania rozrusznikiem, przy sprawnej pompie wtryskach i kompresji.
  • User removed account