Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi drukarki , pendrive działa

10 Cze 2015 01:11 657 5
  • Poziom 6  
    Witam mam taki problem posiadam drukarkę lexmar x3550 i po podłączeniu do usb wyskakuje mi komunikat " Nie rozpoznano urządzenia USB" co mam zrobić ? dodam że telefon pendriva czy dysk przenośny komputer czyta normalnie a drukarka nie chce działa. Dodam że odinstalowywałem sterowniki i instalowałem na nowo i nic a po wyszukaniu online czy sterowniki są aktualne pisze mi że są.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 25  
    Oznacza to, że problem leży raczej po stronie sterowników drukarki. Nie można również wykluczyć fizycznego uszkodzenia drukarki. Czy drukuje stronę testową?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 6  
    Nic zero reakcji jedynie drukuje z pendriva , jak do niej podłączę pendriva lub karte sd to drukuje normalnie
  • Poziom 13  
    Wygląda, że problem leży prawie na pewno po stronie sterownika.

Jesteś pewien, że zainstalowałeś sterownik pod odpowiedni system operacyjny i model drukarki ?

• Poziom 30  
    Próbowałeś zamienić kabel USB? Może po prostu jest on gdzieś uszkodzony.
    Instalowałem wiele Lexmarków i nie było nigdy komunikatu o awarii tylko nierozpoznane urządzenie w menedżerze urządzeń Windows. Taki objaw może dać uszkodzony kabel, uszkodzone gniazdo USB w drukarce lub niestety awaria drukarki. Drukowanie z nośników USB i kart pamięci wskazuje tylko, że system drukarki jest sprawny i działa mechanika. Uszkodzenie interfejsu USB nie wpłynie na działania lokalne.
  • Poziom 6  
    Sterowniki sa zainstalowane z oryginalnej płyty , zmieniłem kabel i żaden komunikat teraz nie wyskakuje ale drukarka sama się włączyła po podłączeniu pod usb . Drukarka cały czas drukowała nagle się obraziła i już nie działa;/