Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa 1400W - Podczas załączania wybija róznicówkę innego obwodu ?

10 Jun 2015 01:33 1836 5
 • Level 17  
  Witam

  Hydrofor nowy z pompą 1400W (Inox) jednofazowa, podczas załączania wyzwala wyłącznik różnicowo-prądowy ale z innego obwodu, Pompa pracuje super wszystko OK.
  Wymieniłem różnicówkę na nową ale wyzwala dalej !

  Podłączyłem do tego gniazda szlifierkę kontową 1KW później młot 1.2KW i wszystko jest ok z tym że te urządzenia mają "wolny rozruch" i myślę że tutaj może być problem bo pompa nie posiada wolnego rozruchu, ale mimo wszystko powinno wyzwalać róznicówkę z tego samego obwodu co jest podłączona pompa a nie zupełnie inny obwód.

  Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co może być przyczyną ?

  Pozdrawiam.
 • Level 28  
  Sama różnicówka nie jest zabezpieczeniem nadprądowym. Owszem są z członem nadprądowym ale nic o takiej nie wspominasz. Nie znam instalacji jaka jest zrobiona u Ciebie ale czy czasami nie jest tak że występują te różnicówki szeregowo i wyzwala tą czulszą? Druga sprawa to II klasa izolacji elektronarzędzi gdzie występują tylko dwie żyły do zasilania. Pompa obowiązkowo posiada przewód ochronny.
 • Level 21  
  Witam czy mam rozumieć że ta różnicówka co zasila pompe nie wybija a inna różnicówka wybija co nie zasila tej pompy ???sprawdz jaki masz kondensator pracy tego silnika czy jest metalowy czy plastikowy i czy nie bije prąd upływowy do obudowy . może wyłączać jeszcze podczas powstawania zakłócenia napięcia w chwili załączania pompy i może ona być powiedzmy czulsza-uszkodzona .
 • Level 39  
  Szlifierka i młot udarowy zapewne nie wymaga przewodu ochronnego i dlatego wyłącznik różnicowy nie reaguje, dopiero jak podłączysz pompę to jest zadziałanie.
  Jakie masz zastosowane wyłączniki różnicowe, typ/model.
 • Level 17  
  Tuning Marek wrote:
  Witam czy mam rozumieć że ta różnicówka co zasila pompe nie wybija a inna różnicówka wybija co nie zasila tej pompy ???


  Tak dokładnie się dzieje jak mówisz wybija inna różnicówkę a pompa działa dalej wręcz wyśmienicie. Jutro będę na działce to dokładnie sprawdzę jakie sa różnicówki i jak połączone. Sprawdzę też ten kondensator o którym wspomina kolega w innym poście.

  Pozdrawiam.
 • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Voodoo4 wrote:
  Pompa 1400W - Podczas załączania wybija róznicówkę innego obwodu ?

  Na końcu zdania znak zapytania, więc kolega nas pyta czy coś tam "wybija"?- a skąd my mamy wiedzieć czy "wybija"....

  Link
  Zamykam.