Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa 1400W - Podczas załączania wybija róznicówkę innego obwodu ?

10 Cze 2015 01:33 1458 5
  • Poziom 17  
    Witam

Hydrofor nowy z pompą 1400W (Inox) jednofazowa, podczas załączania wyzwala wyłącznik różnicowo-prądowy ale z innego obwodu, Pompa pracuje super wszystko OK.
    Wymieniłem różnicówkę na nową ale wyzwala dalej !

Podłączyłem do tego gniazda szlifierkę kontową 1KW później młot 1.2KW i wszystko jest ok z tym że te urządzenia mają "wolny rozruch" i myślę że tutaj może być problem bo pompa nie posiada wolnego rozruchu, ale mimo wszystko powinno wyzwalać róznicówkę z tego samego obwodu co jest podłączona pompa a nie zupełnie inny obwód.

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co może być przyczyną ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Sama różnicówka nie jest zabezpieczeniem nadprądowym. Owszem są z członem nadprądowym ale nic o takiej nie wspominasz. Nie znam instalacji jaka jest zrobiona u Ciebie ale czy czasami nie jest tak że występują te różnicówki szeregowo i wyzwala tą czulszą? Druga sprawa to II klasa izolacji elektronarzędzi gdzie występują tylko dwie żyły do zasilania. Pompa obowiązkowo posiada przewód ochronny.
  • Poziom 20  
    Witam czy mam rozumieć że ta różnicówka co zasila pompe nie wybija a inna różnicówka wybija co nie zasila tej pompy ???sprawdz jaki masz kondensator pracy tego silnika czy jest metalowy czy plastikowy i czy nie bije prąd upływowy do obudowy . może wyłączać jeszcze podczas powstawania zakłócenia napięcia w chwili załączania pompy i może ona być powiedzmy czulsza-uszkodzona .
  • Poziom 39  
    Szlifierka i młot udarowy zapewne nie wymaga przewodu ochronnego i dlatego wyłącznik różnicowy nie reaguje, dopiero jak podłączysz pompę to jest zadziałanie.
    Jakie masz zastosowane wyłączniki różnicowe, typ/model.
  • Poziom 17  
    Tuning Marek napisał:
    Witam czy mam rozumieć że ta różnicówka co zasila pompe nie wybija a inna różnicówka wybija co nie zasila tej pompy ???

Tak dokładnie się dzieje jak mówisz wybija inna różnicówkę a pompa działa dalej wręcz wyśmienicie. Jutro będę na działce to dokładnie sprawdzę jakie sa różnicówki i jak połączone. Sprawdzę też ten kondensator o którym wspomina kolega w innym poście.

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Voodoo4 napisał:
    Pompa 1400W - Podczas załączania wybija róznicówkę innego obwodu ?

Na końcu zdania znak zapytania, więc kolega nas pyta czy coś tam "wybija"?- a skąd my mamy wiedzieć czy "wybija"....

Link
    Zamykam.