Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak obniżyć napięcie w ładowarce sieciowej.

10 Cze 2015 15:18 567 1
  • Poziom 6  
    Witam
    Szukałem podobnych tematów, ale niestety jestem tak zielony że muszę zadać indywidualne pytanie.

Tak więc od początku. Mam latarkę diodową + halogen, kiedyś padł w niej aku, kupiłem nowy, a jako że ten już nie był made in china to po paru ładowaniach padł układ ładujący który był zamontowany w obudowie latarki.

Bateria w tej latarce była 6V, w tej chwili jest to taka http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/LP4-6-...rmy-VIPOW-6V-4Ah-wymiar-70-x-47-x-105mm/29333

Nie mam jej czym ładować, ale ostatnio znalazłem ładowarkę ze starej wkrętarki, (próba wgrania fotki skutkuje zawieszeniem przeglądarki), napięcie wyjściowe 17V 400mA 6,80VA
    pytanie czy da się ją zastosować, a jeżeli tak to w jaki sposób obniżyć napięcie?
  • Poziom 43  
    Witam!
    Ta przeróbka jest poza twoim zasięgiem, kup tani zasilacz "wtyczkowy" 7,5V/0,5A.
    Obserwuj oferty na Allegro i na OLX, powinno Cię to kosztować ok. 5...6 złotych + koszt przesyłki.
    Dla dopasowania napięcia (z 7,5V na 7,2V - do takiego napięcia ładuje się Twój akumulator) dla ładowania Twojego akumulatora trzeba tylko włączyć w szereg 1 diodę Shottky'ego na 1A.