Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chemiczny sposób usuwania toneru z płytki

ciapciok 27 Maj 2005 18:56 2029 7
  • #1 27 Maj 2005 18:56
    ciapciok
    Poziom 20  

Jest jakiś chemiczny sposób na usunięcie toneru z płytki drukowanej ? Wykonuje płytki poprzez naprasowywanie kserokopi wykonanej na papierze kredowym. Używałem drobnego papieru 1000, ale usuwam toner, płytka zostaje zarysowana i po 24h pokrywa się nalotem. Czasami zdzarz się że płytki montuje po kilku dniach od wykonania. Kiedyś jak robiłem płytki za pomocą markera, to usuwałem go za pomocą spirytusu salicylowego, wtedy płytki nie ciemniały.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 27 Maj 2005 19:58
    Darkoe
    Poziom 18  

Witam. Równiesz wykonuję plytki tą metodą toner zmywam rozpuszczalnikiem BIROL

0
  • #3 27 Maj 2005 21:09
    ratajroman
    Poziom 14  

Witam
    Po zmyciu tonera dowolnym rozpuszczalnikem (tri,aceton,nitro) i powierceniu otworów pokryj kalafonią rozpuszczoną w spirytusie.
    Po takim zabiegu nawet po paru tygodniach nie będzie problemów z lutowaniem.Płytka którą teraz monuję przeleżała w szafce pół roku
    i nie ma śladów nalotu lub korozji.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 09 Sie 2005 16:37
    kamel_w
    Poziom 18  

Do zmywania toneru najlepszy jest rozpuszczalnik NITRO lub zwykły zmywacz do paznokci
    pozdro

0
  • #5 10 Sie 2005 19:38
    ZonX
    Poziom 22  

Zwykły zmywacz do paznokci czasem okazuje sie za słaby. Ostatnio skorzystalem z drukarki kolegi i niestety po wytrawieniu toner nie chcial zejsc zwyklym zmywaczem, problemy mial nawet sam rozpuszczalnik. Nie wiem co to byl za torer ale cholernie mocno sie trzymal. Pomogl specjalny rozpuszczalnik w sprayu do pianki uszczelniajacej.

Pozdrawiam

0
  • #6 10 Sie 2005 20:10
    m8se
    Poziom 14  

Najlepszy jest moim zdaniem aceton - troche na papier toaletowy i cały toner ładnie schodzi. Pozatym aceton ładnie też zmywa topniki. Ma tę przewagę nad jakimiś zmywaczami do paznokci że jest tańszy - zmywacz nawet kilka zł za buteleczke, aceton 3zł za litr a starcza na bardzo długo.

m8se

0
  • #7 11 Sie 2005 14:25
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

-ja używam papieru ściernego i resztki zmywam izopropanolem ( w zasadzie zmywa się pył i zaniczyszczenia)
    -potem taką płytkę pokrywam kalafonią rozpuszczoną w spirytusie po czym cynuję
    -po zebraniu nadmiaru cyny ( lutownicą , odsysaczem , taśmą itp. - można użyć opalarki ale to wymaga nieco wprawy) przecieram płytkę izpopropanolem i po takich zabiegach wygląda jak fabryczna i może dłuuugo leżeć
    -próbowałem używać rozpuszczalników ale raz po takim zabiegu płytka nie chciała się pocynować mimo przelecenia jej spirytem

0
  • #8 17 Sie 2005 19:39
    Szopler
    Poziom 21  

Polecam rozcieńczalnik do wyrobów ftalowych :) zmyje kazdy toner... sam stosuję

0