Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty tempomat - kwestia blokady linki

10 Cze 2015 19:09 3111 8
  • Poziom 10  
    Witam, zamierzam zainstalować prosty tempomat w swoim samochodzie (suzuki swift 2000r). Widziałem ludzi, którzy używali do tego manetek przerzutek od roweru, aby zablokować przepustnicę w stałym położeniu. Jednakże ja poszukuję takiego pokrętła z przyciskiem zwalniającym, problem w tym, że nie wiem jak się to nazywa i gdzie to kupić.
    Prosty tempomat - kwestia blokady linki
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Zdaję sobie sprawę jak to będzie działać, widziałem to w akcji. Zawsze można zaadaptować tempomat z innego samochodu z mechaniczną przepustnicą, ale to sporo zabawy w moim aucie.
    Dzięki za linki, ale zakup w stanach za 40 dolarów to trochę za dużo. Poszukam lepiej w sklepach ze sprzętem rolniczym manetki z, jakby to powiedzieć, przyciskiem który "zeruje" położenie dźwigni.
    Gdyby ktoś takową znalazł w internecie będe wdzięczny za link.
  • Poziom 43  
    To określ czy potrzebujesz ręcznego gazu czy tempomatu?

Ręczny gaz możesz podpiąć linką do sprzęgła tak że jak będziesz naciskał sprzęgło do ci linka wycofa manetke ręcznego gazu.
    Tak samo możesz zrobić dla hamulca.

Wszystko co elektryczne da się jakoś zastąpić mechanizmem.

Zresztą moduły tempomatu kosztują 50-150zł więc nie ma sensu uprawiać radosnej tfurczości w samochodzie.
  • Poziom 10  
    Ręczny gaz wystarczy. Nie wiedziałem, że takie coś istnieje, stąd tempomat w tytule. Bardzo chętnie podłącze to pod hamulec i sprzęgło aby odbijało, muszę tylko znaleźć "odbijającą" manetkę.
  • Poziom 38  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Zresztą moduły tempomatu kosztują 50-150zł

Problem jednak w tym , że są one do samochodów z elektronicznym sterowaniem przepustnicy , a autor postu ma mechaniczne . :cry:
  • Poziom 19  
    Witam.
    A nie lepiej zainteresować się tempomatem uniwersalnym? Wystarczy wpisać choćby na na All...o tempomat uniwersalny. Urządzenie składa się z siłownika na cięgno oraz centralki. Kolega kupił niedawno taki zestaw za 300zł używany z pełnym okablowaniem i manetką do nastawiania prędkości.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    To o czym myślisz jest niebezpieczne dla użytkownika oraz dla pozostałych uczestników ruchu. Tempomat działa tak, że po naciśnięciu pedału sprzęgła lub hamulca automatycznie rozłącza przepustnicę. I nie ma to znaczenia czy przepustnica jest elektroniczna czy na linkę. To co masz na myśli powinno się używać jedynie na postoju i używa się tego np w pojazdach specjalistycznych aby ustawić obroty na optymalną wartość aby np pompa hydrauliczna pracowała poprawnie.