Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic VI - Analiza schematu szyb elektrycznych

dzejkobjj 10 Jun 2015 19:13 5766 6
IGE-XAO
    dzejkobjj
    Level 2  
    Witam
    W mojej Civice brakuje przycisku do opuszczania i podnoszenia szyby ze strony pasażera z przodu. Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć co powinienem ze sobą zewrzeć żeby doprowadzić do opuszczenia lub podniesienia szyby za pomocą "drucików"? Załączam schemat elektryczny z manuala hondy i zdjęcie wtyczki.
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    artur s
    Level 24  
    Według rysunku (choć trochę niewyraźnego) 1- zamykanie: niebiesko/żółty do niebiesko/czerwonego oraz zielono/czarny do niebiesko/białego. 2 otwieranie: zielono/czarny do niebiesko/czerwonego oraz niebiesko/pomarańczowy do niebiesko/białego.
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    dzejkobjj
    Level 2  
    Cholera jednak problem musi leżeć gdzieś indziej. Próbowałem tak jak napisaliście panowie ale niestety szyba nie otwiera się ani "drucikami" ani po połączeniu z miejsca kierowcy. Wykręciłem w końcu przycisk z tylnich drzwi dla sprawdzenia i po podłączeniu wciąż nie działało. Sprawdziłem bezpiecznik i faktycznie był przepalony. Wymieniłem, pełen optymizmu przechodzę do testów i... nadal nie działa :((( Rozebrałem dzrzwi i nie zauważyłem aby kable były gdzieś przecięte. Pożycze multimetr i będę rzeźbił dalej jutro. Dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    zodiakmenda
    Level 21  
    Bezpiecznik skoro padł to problem może być we wiązce między drzwiami a autem, silnik uszkodzony, ja bym zaczął od uzupełnienia bezpieczników na sprawne i najpierw bym sprawdził czy przełączniki o ile są :) przełączają odpowiednio prąd czyli ma zamieniać polaryzacje prosty temat w takim heblu, jak nie potrafisz znaleźć usterki elektrycznej to rozbierz tapicerke i podaj plus i mase na wtyczke od silnika i zobaczysz czy działa silnik żadko padają silniki najczęściej albo mechanizm się uszkodzi (linki) albo wiązka w drzwiach czy bezpieczniki i ew. kostka stacyjki ale to żadkość :). Jeszcze jedna uwaga pamiętaj że prąd przechodzi z przycisku kierowcy do innych przycisków i często może być w takich japończykach przypalone przełączniki co bardzo często się zdarza i trzeba czyścic papierem ściernym.
    dzejkobjj
    Level 2  
    Doprowadziłem prąd z innej szyby i silnik działa, okno się otwiera, gorzej z zamykaniem... To prawdopodobnie coś z mechanizmem bo szyba luźno chodzi i przy zamykaniu trzeba trochę pomóc ręką. Może silnik przy okazji też jest na wykończeniu. No i już wiem że to coś z elektryką nie docierającą do przełącznika.
  • Helpful post
    zodiakmenda
    Level 21  
    Poruszaj szybą w lewo i prawo rękami jeśli jest luz i szyba jest w stanie się tak ruszać to poprostu wantuje się o prowadnice i nie może iść do góry co za tym idzie można olejem przesmarować prowadnice troche pomoże ewentualnie prowadnice do wymiany ale to już po obejrzeniu i upewnieniu się co dokładnie jest kwestią uszkodzenia.