Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic VI - Analiza schematu szyb elektrycznych

dzejkobjj 10 Jun 2015 19:13 6378 6
 • #1
  dzejkobjj
  Level 2  
  Witam
  W mojej Civice brakuje przycisku do opuszczania i podnoszenia szyby ze strony pasażera z przodu. Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć co powinienem ze sobą zewrzeć żeby doprowadzić do opuszczenia lub podniesienia szyby za pomocą "drucików"? Załączam schemat elektryczny z manuala hondy i zdjęcie wtyczki.
 • Helpful post
  #2
  artur s
  Level 24  
  Według rysunku (choć trochę niewyraźnego) 1- zamykanie: niebiesko/żółty do niebiesko/czerwonego oraz zielono/czarny do niebiesko/białego. 2 otwieranie: zielono/czarny do niebiesko/czerwonego oraz niebiesko/pomarańczowy do niebiesko/białego.
 • Helpful post
  #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  dzejkobjj
  Level 2  
  Cholera jednak problem musi leżeć gdzieś indziej. Próbowałem tak jak napisaliście panowie ale niestety szyba nie otwiera się ani "drucikami" ani po połączeniu z miejsca kierowcy. Wykręciłem w końcu przycisk z tylnich drzwi dla sprawdzenia i po podłączeniu wciąż nie działało. Sprawdziłem bezpiecznik i faktycznie był przepalony. Wymieniłem, pełen optymizmu przechodzę do testów i... nadal nie działa :((( Rozebrałem dzrzwi i nie zauważyłem aby kable były gdzieś przecięte. Pożycze multimetr i będę rzeźbił dalej jutro. Dzięki za pomoc.
 • Helpful post
  #5
  zodiakmenda
  Level 21  
  Bezpiecznik skoro padł to problem może być we wiązce między drzwiami a autem, silnik uszkodzony, ja bym zaczął od uzupełnienia bezpieczników na sprawne i najpierw bym sprawdził czy przełączniki o ile są :) przełączają odpowiednio prąd czyli ma zamieniać polaryzacje prosty temat w takim heblu, jak nie potrafisz znaleźć usterki elektrycznej to rozbierz tapicerke i podaj plus i mase na wtyczke od silnika i zobaczysz czy działa silnik żadko padają silniki najczęściej albo mechanizm się uszkodzi (linki) albo wiązka w drzwiach czy bezpieczniki i ew. kostka stacyjki ale to żadkość :). Jeszcze jedna uwaga pamiętaj że prąd przechodzi z przycisku kierowcy do innych przycisków i często może być w takich japończykach przypalone przełączniki co bardzo często się zdarza i trzeba czyścic papierem ściernym.
 • #6
  dzejkobjj
  Level 2  
  Doprowadziłem prąd z innej szyby i silnik działa, okno się otwiera, gorzej z zamykaniem... To prawdopodobnie coś z mechanizmem bo szyba luźno chodzi i przy zamykaniu trzeba trochę pomóc ręką. Może silnik przy okazji też jest na wykończeniu. No i już wiem że to coś z elektryką nie docierającą do przełącznika.
 • Helpful post
  #7
  zodiakmenda
  Level 21  
  Poruszaj szybą w lewo i prawo rękami jeśli jest luz i szyba jest w stanie się tak ruszać to poprostu wantuje się o prowadnice i nie może iść do góry co za tym idzie można olejem przesmarować prowadnice troche pomoże ewentualnie prowadnice do wymiany ale to już po obejrzeniu i upewnieniu się co dokładnie jest kwestią uszkodzenia.