Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic VI - Analiza schematu szyb elektrycznych

dzejkobjj 10 Jun 2015 19:13 6378 6
    dzejkobjj
    Level 2  
    Witam
    W mojej Civice brakuje przycisku do opuszczania i podnoszenia szyby ze strony pasażera z przodu. Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć co powinienem ze sobą zewrzeć żeby doprowadzić do opuszczenia lub podniesienia szyby za pomocą "drucików"? Załączam schemat elektryczny z manuala hondy i zdjęcie wtyczki.
  • Helpful post
    artur s
    Level 24  
    Według rysunku (choć trochę niewyraźnego) 1- zamykanie: niebiesko/żółty do niebiesko/czerwonego oraz zielono/czarny do niebiesko/białego. 2 otwieranie: zielono/czarny do niebiesko/czerwonego oraz niebiesko/pomarańczowy do niebiesko/białego.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    dzejkobjj
    Level 2  
    Cholera jednak problem musi leżeć gdzieś indziej. Próbowałem tak jak napisaliście panowie ale niestety szyba nie otwiera się ani "drucikami" ani po połączeniu z miejsca kierowcy. Wykręciłem w końcu przycisk z tylnich drzwi dla sprawdzenia i po podłączeniu wciąż nie działało. Sprawdziłem bezpiecznik i faktycznie był przepalony. Wymieniłem, pełen optymizmu przechodzę do testów i... nadal nie działa :((( Rozebrałem dzrzwi i nie zauważyłem aby kable były gdzieś przecięte. Pożycze multimetr i będę rzeźbił dalej jutro. Dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    zodiakmenda
    Level 21  
    Bezpiecznik skoro padł to problem może być we wiązce między drzwiami a autem, silnik uszkodzony, ja bym zaczął od uzupełnienia bezpieczników na sprawne i najpierw bym sprawdził czy przełączniki o ile są :) przełączają odpowiednio prąd czyli ma zamieniać polaryzacje prosty temat w takim heblu, jak nie potrafisz znaleźć usterki elektrycznej to rozbierz tapicerke i podaj plus i mase na wtyczke od silnika i zobaczysz czy działa silnik żadko padają silniki najczęściej albo mechanizm się uszkodzi (linki) albo wiązka w drzwiach czy bezpieczniki i ew. kostka stacyjki ale to żadkość :). Jeszcze jedna uwaga pamiętaj że prąd przechodzi z przycisku kierowcy do innych przycisków i często może być w takich japończykach przypalone przełączniki co bardzo często się zdarza i trzeba czyścic papierem ściernym.
    dzejkobjj
    Level 2  
    Doprowadziłem prąd z innej szyby i silnik działa, okno się otwiera, gorzej z zamykaniem... To prawdopodobnie coś z mechanizmem bo szyba luźno chodzi i przy zamykaniu trzeba trochę pomóc ręką. Może silnik przy okazji też jest na wykończeniu. No i już wiem że to coś z elektryką nie docierającą do przełącznika.
  • Helpful post
    zodiakmenda
    Level 21  
    Poruszaj szybą w lewo i prawo rękami jeśli jest luz i szyba jest w stanie się tak ruszać to poprostu wantuje się o prowadnice i nie może iść do góry co za tym idzie można olejem przesmarować prowadnice troche pomoże ewentualnie prowadnice do wymiany ale to już po obejrzeniu i upewnieniu się co dokładnie jest kwestią uszkodzenia.