Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik mechatronik czerwiec 2015

Spanish_Inquisition 28 Sie 2015 18:48 41823 229
  • SterControl
  • #212 29 Sie 2015 10:03
    pawel26021995
    Poziom 12  

U mnie z kl z grupy 13 osób zdało 7:) a u was jak??
    Ja zdałem na:
    I. 76%
    II. 80%
    III. 75%
    Pochwalcie się jeszcze kto w was idzie na studia i gdzie?? Ja uniwersytet śląski w Katowicach Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach w sosnowcu, Kierunek Mechatronika Specjalność: Projektowanie Wspomagane Komputerowo:)

• SterControl
  • #213 29 Sie 2015 18:53
    ZaspYoo
    Poziom 6  

z 17 osób zdały 3 -.-
    Udało mi się praktykę na granicy ;D 80%

• #214 29 Sie 2015 19:27
    Pan_Beton
    Poziom 7  

ja ruszam do pracy, pierwsza lepsza linia produkcyjna, mogę na początek przez chwilę być małpą ze smarownicą ; D

• #215 30 Sie 2015 20:08
    Lukasq12
    Poziom 2  

I. 64%
    II. 55%
    III. 89%
    W naszej klasie zdało 7 osób na 23 (ponoć :).
    Studia - Politechnika Łódzka - Systemy sterowania inteligentnymi budynkami

• #216 02 Wrz 2015 14:07
    Pan_Beton
    Poziom 7  

Panowie, czy możecie mi wyjaśnić następującą rzecz?

po otrzymaniu suplementu europass w rubryce POZIOM WYKSZTAŁCENIA
    mam ISCED 3, czy wy również?

bo zamierzam lecieć do UK, przeglądam porównania kwalifikacji i widzę że niektórzy mechatronicy po technikum maja ISCED 4 ?!

http://europass.org.pl/wp-content/uploads/2014/06/p-technik-mechatronik-pl.pdf
    http://europass.org.pl/wp-content/uploads/2015/04/t-311410-technik-mechatronik-pl.pdf

update; chyba już rozumiem, cudownie, załatwili mnie od tyłu bez mydła
    ISCED 4 dostaje się po 2 letniej szkole policealnej..

system oświaty... polska, cebula, taka piękna

w przypadku gdyby X poszedł do 2 letniej szkoły zawodowej, nie miał chemii, matematyki, fizyki, i 20 innych przedmiotów, ukończył by ją - bez matury a następnie poszedł do zaocznej szkoły policealnej chodząc do niej w weekend raz na 2 tygodnie i zdał po ukończeniu test zawodowy(który nie różni się od tego z technikum) na swoim dyplomie ma ISCED level 4, co to znaczy?

X podczas 4 lat nauki nie zmęczył się tak jak uczeń technikum, który również walczył 4 lata

natomiast, w przypadku mojego ISCED 3 w oczach zagranicznego pracodawcy jestem zwykłym pomyjem ale X ma juz ISCED 4 czyli odpowiednik HNC Mechatronics Engineering, brzmi grubo nie? no i jest dobrym papierem żeby dostać dobrą pracę bez ukończenia studiów.

wniosek: i po co się przemęczać? .. cebula, cebula wszędzie, cebula dookoła, taki piękny sen..

• #217 05 Wrz 2015 21:59
    widy
    Poziom 4  

Witajcie , no mi niestety się nie udało :(
    W klasie na 15 os zdało 13 albo 12 ...
    Mam Pytanie jest możliwość sprawdzenia arkusza w OKE w której sprawdzany był mój egzamin? miałem 62% . Ile screenów zrobiliście i co na nich mieliście ? Nauczyciel na egzaminie powiedział , że wydrukuje mi tylko 1 screena :(

• #218 07 Wrz 2015 01:56
    ZaspYoo
    Poziom 6  

Pan_Beton napisał:
    Panowie, czy możecie mi wyjaśnić następującą rzecz?

po otrzymaniu suplementu europass w rubryce POZIOM WYKSZTAŁCENIA
    mam ISCED 3, czy wy również?

Spoiler:
    bo zamierzam lecieć do UK, przeglądam porównania kwalifikacji i widzę że niektórzy mechatronicy po technikum maja ISCED 4 ?!

http://europass.org.pl/wp-content/uploads/2014/06/p-technik-mechatronik-pl.pdf
    http://europass.org.pl/wp-content/uploads/2015/04/t-311410-technik-mechatronik-pl.pdf

update; chyba już rozumiem, cudownie, załatwili mnie od tyłu bez mydła
    ISCED 4 dostaje się po 2 letniej szkole policealnej..

system oświaty... polska, cebula, taka piękna

w przypadku gdyby X poszedł do 2 letniej szkoły zawodowej, nie miał chemii, matematyki, fizyki, i 20 innych przedmiotów, ukończył by ją - bez matury a następnie poszedł do zaocznej szkoły policealnej chodząc do niej w weekend raz na 2 tygodnie i zdał po ukończeniu test zawodowy(który nie różni się od tego z technikum) na swoim dyplomie ma ISCED level 4, co to znaczy?

X podczas 4 lat nauki nie zmęczył się tak jak uczeń technikum, który również walczył 4 lata

natomiast, w przypadku mojego ISCED 3 w oczach zagranicznego pracodawcy jestem zwykłym pomyjem ale X ma juz ISCED 4 czyli odpowiednik HNC Mechatronics Engineering, brzmi grubo nie? no i jest dobrym papierem żeby dostać dobrą pracę bez ukończenia studiów.

wniosek: i po co się przemęczać? .. cebula, cebula wszędzie, cebula dookoła, taki piękny sen..

Chyba mamy inne dokumenty kumplu. ;P Ja nie mam wpisanego żadnego ISCED ani rubryki "poziom wykształcenia". Piszę tu o suplemencie europass, ale na dyplomie też nic nie ma.

• #219 07 Wrz 2015 02:24
    Pan_Beton
    Poziom 7  

na pewno masz... Egzamin zawodowy - technik mechatronik czerwiec 2015

@widy, ja wydrukowałem sporo... 7 kartek? miałem problem z ustawieniem rozdzielczości i sporo networków ~20... wymyśliłem koło na nowo po swojemu.. gościu który drukował dziwnie się patrzył bo rzeczywiście było sporo tego, ale nie wydaje mi się że jest jakiekolwiek ograniczenie co do wydruku, z całą pewnością 1 kartka to za mało, nie zmieści się na niej tyle ile powinno.

z tym isced to już nawet nie zaczynam, szkoła średnia to szkoła średnia obojętnie czy liceum czy technikum... skoro tak ma być to niech będzie, jedyne czego mi szkoda to że ten suplement europass wygląda tak żałośnie że wstydziłbym się go komuś pokazać bo mógłby mnie posądzić o to że ściągnąłem sobie sam z neta jakiś dokument word i wpisałem sobie tam swoje imię i nazwisko :D

a jak by nie patrzeć przynajmniej dla mnie zdanie tego dyplomu jest pewnego rodzaju małym osiągnięciem bo jednak nie było to łatwe dla wszystkich techników a i pewnie cienkich inżynierów też :D:D, przecież te testy z poprzednich lat były na prawdę trudne i wymagały sporej wiedzy na temat programowania sterowników plc, nawet jeśli to było tylko sterowanie cyfrowe a nie analogowe, wiadomo to nie program na 50di/30do/10ai/5ao ale wydaje mi się że dzięki temu jestem w stanie stwierdzić usterkę podłączając się do jakiejś maszyny ze sterownikiem siemens ``

• #220 02 Cze 2016 20:28
    widy
    Poziom 4  

Cześć Ziomki i Ziomalki ,
    Poprawia ktoś w tym roku mechatronike starą formułę?
    Wie ktoś coś jaka praktyka może być?

• #221 03 Cze 2016 13:20
    Piorun191
    Poziom 7  

Hejka, ja poprawiam co do formuły raczej ciężko jest spekulować co może być, tym bardziej że nie udało mi się znaleść żadnego poprawkowego z Stycznia tego roku, przeważnie styczeń był podobny do czerwcowej tak smao jak wprowadzony Grafcet. Co do samego egzaminu mam pytanie odnośnie prawidłowego podpięcia falownika pod sterownik PLC Egzamin zawodowy - technik mechatronik czerwiec 2015

Byłem na konsultacji z nauczycielami i dostałem dwie odpowiedzi co do podłączenia, która według was jest bardziej poprawna Egzamin zawodowy - technik mechatronik czerwiec 2015 Egzamin zawodowy - technik mechatronik czerwiec 2015

• #222 15 Cze 2016 13:55
    symeon94
    Poziom 2  

Piorun191 ja tak samo jak ty zdaje w czerwcu , to prawda ciezko znalezc jakiekolwiek egzaminy ( chodzi mi o te z ostatich lat 2014 /2015 /2016) . Masz moze jakies notatki odnośnie grafceta bo jeszcze nie do konca ogarniam temat :P
    ps; co do falownika to ogólnie dwie wersje są poprawne , moim zdaniem nie koniecznie narysowałeś tam silnik :).

Dodano po 10 [minuty]:

U mnie w szkole uczyli tak .. Egzamin zawodowy - technik mechatronik czerwiec 2015

• #223 15 Cze 2016 14:34
    Piorun191
    Poziom 7  

Egzaminy można znaleźć na stronie OKE

Code:
    oke.krakow.pl/zawodowy/arkusze15/

w miejscu 15 zmieniasz na rok który Cię interesuje.

Co do Grafcet większość uczyłem się z internetu m.in: załącznik
    Trochę mało czasu zostało ale najbardziej pomogła mi książka

Egzamin zawodowy - technik mechatronik czerwiec 2015

Jest w niej super opisany cały schemat tworzenia SFC, najczęściej popełniane błędy, co prawda na poziomie technika połowy informacji z tej ksiązki się nie wykorzysta, ale na pewno pomoże w takim stopniu by dobrze napisać SFC.

• #224 20 Cze 2016 17:41
    symeon94
    Poziom 2  

Dawno tak łatwego testu nie rozwiązywałem :
    I: 84%
    II:80%

Jeszcze tylko jutro

• #225 20 Cze 2016 21:04
    Piorun191
    Poziom 7  

Ja miałem bez teorii także tylko na jutro czekam.

• #226 21 Cze 2016 13:56
    Piorun191
    Poziom 7  

Jak wrażenia po (stary egzamin) pozwolili komuś wziąć arkusz? u nas niestety nie

• #227 21 Cze 2016 14:42
    widy
    Poziom 4  

U nas też niestety nie pozwolili , z 7 osób przyszły tylko 4 .
    Ogólnie chyba nie był taki trudny ten egzamin , jak narysowaliście ten schemat elektryczny sterownika w ad3?
    Co trzeba było zrobić w ad2?
    Jak była ta karta to tam były te 3 elementy podane i było napisane sygnał wejściowy i wyjściowy , co wpisaliście tam??
    No i na koniec jak wam poszedł program? Bo mi duuuży dosyć wyszedł :P

• #229 26 Sie 2016 09:59
    Piorun191
    Poziom 7  

:(, ile % brakło? ja nie mam odwagi udać się do szkoły po wyniki, w przyszły piątek się wybieram.

• #230 04 Wrz 2016 01:48
    Piorun191
    Poziom 7  

Byłem w piątek w szkole, u mnie pykło ; D 87% praktyka ^^