Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MERCEDES S320 W220 - Brak postojówek, prawego światła i wstecznego

Kubik213 10 Jun 2015 22:16 7542 3
Relpol
    Kubik213
    Level 12  
    Witam, mam problem otóż moja eska (w220 s320 99r) posiada kilka błędów świateł - nie świeci się prawy przedni reflektor (xenon), 2 postojówki (jedna mryga na setną sekundy z okresem 2s) oraz jedno światło wsteczne (także mryga co jakiś czas). Podejrzewam że odpowiedzialny jest za to moduł świateł, który według Google mieści się pod nogami pasażera i jest to numer 220 820 30 26. Wyjąłem ten moduł, jednakże dla sprawdzenia odpaliłem samochód i światła nadal świeciły tak samo jak przed jego wyjęciem! Czy za światła jest odpowiedzialny inny moduł? Światła te są określone w spisie bezpieczników i przekaźników jako "Electrical fuse", czyli nie ma od nich żadnego jawnego bezpiecznika - tak aby go sprawdzić.

Proszę, pomóżcie :)
  • Relpol
    zodiakmenda
    Level 21  
    Kwestia xenonu tj. wyjmij obie lampy i podmień dobrą żarówke w miejsce nieświecącej by upewnić się czy żarówka się uszkodziła czy przetwornica, przetwornice też w razie czego podmień.
    Światła pozycyjne to zacznij od bezpieczników może być sytuacja że są bezpieczniki od lewej i prawej strony auta żarówek pozycyjnych, potem sprawdź czy przełącznik świateł przełącza prąd na jakieś tam kable, kolejna sprawa wsteczny sprawdź czy czujnik wstecznego przełącza prąd tj. załącz zapłon i wrzuć wsteczny czujnik ma 2 kabelki i jest obok cięgien które wbijają biegi na skrzyni jak plusa lub mase przełącza czyli jest prąd na 2 kabelkach to szukaj dalej :) a teraz powiem coś konkretnego bardziej czyli nie szukaj modółów tylko zobacz w tylnich lampach czy masa się nie wypaliła obejrz wtyczki do lamp czy nie ma przypalonych pinów kabel masy zawsze jest przypalony najbardziej bo jest wspólny do wszystkich żarówek i trza obejście zrobić.
    Javoreczek
    Level 22  
    zodiakmenda wrote:
    Światła pozycyjne to zacznij od bezpieczników może być sytuacja że są bezpieczniki od lewej i prawej strony auta żarówek pozycyjnych, potem sprawdź czy przełącznik świateł przełącza prąd na jakieś tam kable, kolejna sprawa wsteczny sprawdź czy czujnik wstecznego przełącza prąd tj. załącz zapłon i wrzuć wsteczny czujnik ma 2 kabelki i jest obok cięgien które wbijają biegi na skrzyni jak plusa lub mase przełącza czyli jest prąd na 2 kabelkach to szukaj dalej

Daj spokój, to jest S-klasa...
    Włącznik świateł steruje lewym SAM'em, który włącza światła z lewej strony oraz przez CAN steruje prawym i tylnym SAM'em który włącza światła z prawej strony i z tyłu. To samo z wstecznym. Wybierak skrzyni po CAN'ie (bodaj jeszcze przez stacyjkę) steruje tylnym SAM'em.
    Także próba naprawy elektryki w tym samochodzie probówką to raczej strata czasu.
    zodiakmenda
    Level 21  
    O rany bosta co ty mówisz, jak po CANie jest to to pozostają tylko dwie rzeczy pierwsza to albo diagnostyka konkretna albo wykonanie w garażu profesjonalnych obejść po których wykonaniu na wyświetlaczu zrobi się świąteczny nastrój.