Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na czym polega telelefonia cyfrowa?

10 Cze 2015 22:57 585 6
  • Poziom 15  
    Cześć!

Orange proponuje mi ofertę: Telewizja + Internet + telefon.
    Mam tam obecnie telefon + internet (ADSL).

Teraz mi mówią, że to będzie telefonia cyfrowa, bo coś zmieniają. Ja nie rozumiem o co chodzi. Jak to ma działać? Mówią też, że nowy router będzie potrzebny...

(Obecnie to jest wszystko analgowe, z kabla).

1. Co oznacza ta telefonia cyfrowa?
    2. Jak będzie dostarczany internet?
    3. Jak będzie dostarczany telefon?
  • Poziom 15  
    Czyli telefon pojdzie przez internet. To oznacza telefonia cyfrowa.

A jak to jest ? Jak dotrze do mnie internet ? Po kablu ?
  • Poziom 17  
    Internet idzie do Ciebie po kablu i na tej zasadzie masz telefon tzw voip. Odpowiedni telefon podłączasz do np livebox'a .
  • Poziom 18  
    do Liveboxa to się raczej podłącza normalny telefon a livebox działa jako bramka VOIP. Rożnica w dostarczeniu usługi telefonicznej jest taka, że klasycznie (POTS) na kablu do centrali masz sygnały rozmówne telefonu i sygnał ADSL, a przy VOIP masz tylko ADSL a sygnały rozmówne są cyfrowo przesyłane na drodze centrala - bramka VoIP (czyli LivreBox) i dalej analogowo do telefonu. Przy telefonie VoIP nie musisz mieć bramki bo jej funkcję pełni sam telefon
  • Poziom 21  
    Plusy: lepszy abonament/taryfa za rozmowy
    Minusy: jeśli nie ma prądu internet nie działa (chyba że UPSa masz :D), jeśli internet nie działa telefon również nie działa. Telefon musi być podpięty do Livebox lub FunBox, jeśli masz więcej telefonów to muszą być podpięte do niego więc jak masz na innym piętrze telefon to troszkę lipa, chyba że masz bezprzewodowe, jeśli używasz FAX to stare nie będą działać.

Tak z grubsza opisane. Więc pytanie jak często się używa telefonu i czy korzystają z niego osoby starsze.Bo to czasem jedyny kontakt dla niektórych osób, bo jak masz analogową linię to i bez prądu jesteś w stanie się dodzwonić...
  • Poziom 10  
    Pod hasłem telefonia cyfrowa z pewnością kryje się częściej używane określenie telefonia internetowa / voip. Jednym z operatorów na rynku jest HaloNet.

Technologia VoIP w ciągu ostatnich lat poszła do przodu. Obecnie brak łącza z internetem nie musi oznaczać utraconych połączeń telefonicznych. Operatorzy VoIP aktualnie promują usługę wirtualnej centrali, która umożliwia m.in. przekierowanie połączeń na komórkę.