Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W4 820 - Reinstalacja systemu na tablecie - Downgrade z Windows 10 do 8.1

11 Cze 2015 01:39 3006 9
  • Poziom 17  
    Witajcie,

mam spory problem i bardzo liczę na wasze wsparcie. Kupiłem niedawno tablet - Acer'a W4 820. Fabrycznie, miał on zainstalowanego Windowsa 8.1 32bit. Podkusiło mnie, i wepchnąłem na niego Win 10 Insider Preview. Od razu tablet zaczął klatkować przy podnoszeniu tapety ekranu blokady (widać brak sterowników), postanowiłem więc wrócić. Tutaj niestety zaczęły się schody - płyta recovery, dostarczona przez producenta ma wyszarzone wszystkie opcje przywracania. Acer, w rozmowie z działem technicznym poradził wyczyścić dysk tabletu przed uruchomieniem instalacji z nośnika Recovery. Czy ktoś mógłby mi w jakiś prosty sposób wyjaśnić, jak tego dokonać? Próbowałem innym Windowsem - Win 8.1 32bity z Dreamsparka nie instaluje się, bo brak sterowników ("Brak wymaganego przez komputer sterownika nośników, Może to być sterownik stacji dysków DVD, dysku USB lub dysku twardego etc.") Bardzo proszę o wszelkie możliwe sugestie, jak to ugryźć...
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    strykul napisał:
    Czy ktoś mógłby mi w jakiś prosty sposób wyjaśnić, jak tego dokonać?

W instrukcji do Acer Iconia W4-820 jest opisane jak użyć Restore Factory Settings - kasuje pliki i przywraca fabryczny stan.
    Przy odzyskiwaniu z DVD należy wpierw ustawić by sprzęt wpierw startował z EFI DVD/CDROM - w BIOSie w panelu Boot option.
    strykul napisał:
    Acer, w rozmowie z działem technicznym poradził wyczyścić dysk tabletu przed uruchomieniem instalacji z nośnika Recovery. Czy ktoś mógłby mi w jakiś prosty sposób wyjaśnić, jak tego dokonać?

Co dokładnie zrobić, usunąć recovery? [ http://community.acer.com/t5/Windows-Tablets/...-how-to-remove-recovery-partition/td-p/329147 ]
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Przed uruchomieniem instalacji fabrycznego systemu proszę usunąć partycje dysku twardego. (Dysk powinien być "surowy" bez żadnych partycji)

Z powazaniem,
    Biuro Obslugi Klienta Acer

Cytat:

W celu usunięcia partycji dysku proszę uruchomić na urządzeniu instalator dowolnego systemu Windows. W kroku w ktorym pojawią się informacje dotyczące partycji dysku i wyboru partycji instalacji proszę usunąć wszystkie partycje a następnie zamknąć instalatora.
    Dalej proszę ponowić próbę instalacji fabrycznego systemu z nośnika recovery.

Z powazaniem,
    Biuro Obslugi Klienta Acer

A ja mam brak sterowników...
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Mam dokładnie taki sam tablet. Też instalowałem na nim Win 10 TP, ale zrobiłem to na pendirve w pliku VHD, więc oryginalny system mam praktycznie nietknięty.
    Po instalacji Win 10 sprzęt działał tragicznie, do tego nie działał dotyk. Ożywiło go dopiero zainstalowanie sterowników Intela pobranych ze strony www .acer. pl/ ac/ pl/PL/ content/drivers. Jeśli dobrze pamiętam, to ściągnąłem Driver Package w wersji 1.15, wypakowałem i z podkatalogu zainstalowałem jedynie drivery (bez reszty crapware).
    Jeżeli chodzi o twój problem to możesz kombinować na kilka sposobów:
    1. Jeżeli nie skasowałeś katalogu Windows.old to najprościej będzie użyć funkcji Rollback: Go back to a previous version of Windows. Niestety nie mogę zamieszczać linków, poszukaj na answers.microsoft.com artykułu How to recover / restore your previous version of Windows using the Rollback feature. Rollback jest dostepny również przy uruchomieniu w trybie Advanced startup.
    2. Jeśli chcesz skasować samego windowsa, to możesz spróbować zrobić to poprzez uruchomienie systemu w trybie Advanced startup - opcja widoczna na zrzucie ekranu w poradniku, który Ci wysyłałem w poprzednim kroku. Uruchamiasz tam CMD, a następnie diskpart. A następnie polecenia, select disk X, select partition X, delete partition override. Sprawdziłem na wirtualce z Win 10: da się tak zrobić.
    3. Robisz pendrive z linuxem, który potrafi uruchmić się z UEFI. W BIOSie na czas startu Linuxa wyłaczasz opcję Secure Boot. Kasujesz partycje przez fdisk lub parted. Włączasz w BIOS Secure Boot, przywracasz system z CD.
  • Poziom 17  
    Ogólnie, to tableta uratował kumpel - DVD na USB... dzięki za pomoc ;)
  • Poziom 2  
    Nie wiem jak u Ciebie, ale ja recovery mam tylko na CD, więc bez napędu na USB ani rusz. A napęd, do którego miałem dostęp nie miał zewnętrznego zasilania, tylko z USB. OTG za mało prądu dawało, aby go ruszyć, wiec musiałem go podpinać przez aktywnego huba w monitorze. Dzisiaj sprawiłem sobie kabelek OTG z dodatkowym zasilaniem :) Tak na wszelki wypadek.
  • Poziom 17  
    Taki jest plan :) Ogólnie ja już byłem na etapie, że wywaliłem system, ale zostały jego jakieś resztki... Linuxa, ani żadnego partycjonera USB nie udało mi się zbootować...
  • Poziom 2  
    Jeśli jesteś w stanie uruchomić jakiegokolwiek windowsa, to przez diskpart pokasujesz partycje. Głupio Acer zrobił, że nie da się zrobić Recovery bez wyczyszczenia dysku. Nie da się też z poziomu recovery uruchomić CMD przez SHIFT + F10. :(
  • Poziom 17  
    Problem w tym, że Win8.1 z pendrive nie miał driverow i dalej jak Menu Zainstaluj nie przeszedł, nawet z paczką sterowników od Acera wrzuconymi na tegoż pendrive
  • Poziom 2  
    Jeśli jesteś z Warszawy, to być może mógłbym Ci pomóc. Kwestia dogadania czasu i miejsca