Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6081 - Urwane amortyzatory bebna

tomekxo 11 Cze 2015 09:26 1140 3
  • #1 11 Cze 2015 09:26
    tomekxo
    Poziom 8  

Witam

Dzis rozkrecilem pralke. Okazalo się ze bęben jest mocowany po boku na 4 sprężynach. Od dolu trzymają go dwa amortyzatory. Jeden był urwany, a drugi już ledwo się trzymal. Ale od góry zaowazylem ze tez jest cos urwane. Brakuje jak by jakiegoś odboju czy czegos takiego. Zaznaczylem to na zdjęciu. Nie wiem co tam powinno dokładnie być. Bo raczej skrecone sruba to nie powinno być, bardziej wydaje mi się ze powinno być cos gumowego, ala odboj. Chociaz wygląda ze powinno to być skrecone.

Dodam jeszcze ze pralka przezyla dwukrotnie swój zywot, ma 12 lat.

Whirlpool AWM 6081 - Urwane amortyzatory bebna

0 3
  • Pomocny post
    #2 11 Cze 2015 10:00
    KMal
    Poziom 33  

Witam.
    Z Twojego postu nie wynika jakiej pomocy oczekujesz.
    W zał. instrukcja serwisowa tej pralki (j/w), a tam m/i rysunki złożeniowe.
    Amortyzatory kupisz np. tu http://north.pl/karta/resor---amortyzator-do-pralki-za-481252918038,734-LY-3276.html , a powołując się na numery z tej "serwisówki" kupisz resztę.

2
  • Pomocny post
    #3 11 Cze 2015 10:05
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Prawdopodobnie blokada transportowa tam była.Rozbierałem ostatnio Whirlpoola i nie było tam nic zamontowane.Więc raczej śruba transportowa.

2
  • #4 11 Cze 2015 20:03
    skryn
    Admin grupy AGD

tomekxo napisał:
    Ale od góry zaowazylem ze tez jest cos urwane. Brakuje jak by jakiegoś odboju czy czegos takiego. Zaznaczylem to na zdjęciu. Nie wiem co tam powinno dokładnie być. Bo raczej skrecone sruba to nie powinno być, bardziej wydaje mi się ze powinno być cos gumowego, ala odboj. Chociaz wygląda ze powinno to być skrecone.

Dwanaście lat temu pamięć Ci się urwała, jak wyciągałeś blokady transportowe.
    Kolega Ci dał linka, co masz i gdzie zakupić.

PS.
    RFTiTONSIL napisał:
    Prawdopodobnie blokada transportowa tam była.Rozbierałem ostatnio Whirlpoola i nie było tam nic zamontowane.Więc raczej śruba transportowa.

Zgadza się.

2