Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód, miasto sporadyczne długie trasy, 1500 km trasy co 3 miesiące

matanos 11 Cze 2015 09:48 1119 2
  • #1 11 Cze 2015 09:48
    matanos
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

potrzebuje auta, które sprawdziłoby się w spradyczne co 3 miesieczne trasy po ok 1500 km i jazdy po mieście. Jestem żonaty, bezdzietny, zależy mi także na w miarę sporej ładowności, może to byc duża ladowność przy złożonych siedzeniach tylnych, niekoniecznie ogromny bagażnik.

Budżet 15-25 tysiecy.

Z góry dziękuję za jakakolwiek pomoc.

0 2
  • #2 11 Cze 2015 19:24
    nioop

Specjalista AGD

1500km to bardzo długa trasa..
    Jednak jest to duża sprzeczność..

Miasto i tak długa trasa..

Miejskim autem pokonasz tyle kilometrów z wielką niewygodą i katorgą, owszem, zaraz znajdą się przeciwnicy, którzy seicento robią po 10000km w jedną strone i nawet nie wysiadają :] Jednak z doświadczenia wiem, że 300-400 km dziennie to nie jest trasa dla żadnego auta typowo miejskiego..

A teraz z drugiej strony - Autem wygodnym na trase typu Audi A8 czy BMW serii 7 będzie Ci ciężko jeździć w mieście.. Zaparkować, czy wbić się w ciasną uliczkę będzie męczące..

Bagażnik - Jak jesteście we dwójkę, to i małe auto po złożeniu siedzeń będzie miało wielki bagażnik.

Trzeba wybrać - Albo miasto albo trasa, bo tak cudownego auta jeszcze nie ma by pogodzić obydwie rzeczy.. ;)

Naturalnie jest to rzecz gustu, każdy tutaj będzie miał inne zdanie na ten temat, dlatego nie warto zbyc mocno przywiązywać uwagi do konkretnych modeli..
    Jednak gdybym to akurat ja miał taki dylemat jak Ty, to wybrał bym BMW serii 7

0
  • #3 11 Cze 2015 19:43
    chojinka
    Poziom 27  

peugeot 307 kombi, duży i ekonomiczny hdi,
    peugeot 407 swietne zawieszenie, super na trasy ekonomiczne hdi ale bardzo nie praktyczny w mieście bo ma długi przedni zwis
    citroen c3 mały i przyjemny na miasto i trase tez nim zrobisz bo też mocniejsze silniki w palecie i bez problemu znajdziesz z klimą.
    honda civic dobra do wszystkiego
    ford focus swietny na trasy
    hyundai i30, kia ceed
    omiń maluchy bo nie ma sensu cisnąc się na co dzień w puszcze, corsa albo C3 to moim zdaniem minimum a spalanie porównywalne, wykończenie juz nie
    i wiele innych aut jest godnych uwagi...

0