Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.9 TDI 105KM BLS - słabsza moc, świst

11 Cze 2015 12:34 2679 4
  • Poziom 15  
    Witam.
    Posiadam auto z takim silnikiem jak wyżej.
    Auto od jakiś 3 miesięcy straciło troche na mocy, odczuwam to dość znacznie, często(nie cały czas) czuć brak takiego przyspieszania jak wczesniej, często po depnięciu więcej gazem silnik tak jaby wyje a wolno się zbiera(według mnie tak jakby nie doładowywało go).
    Co jeszcze,
    słychać świst przy dodawaniu gazu, świst plus taki dźwięk brzęczenia( niemetaliczne). Przy 5min agresywnej jeździe ten dźwięk brzęczenia ustaje i słychać po dodaniu gazu delikatny świst(chyba turbo).

Gdzieś na forum przeczytałem, żeby ominąć zaworek i gruszkę turbiny podpiąć bezpośrednio z przewód podcisnieniowy od pompy. Tak zrobiłem.

Turbina zaczeła o wiele wiele głośniej gwizdać, mocy auto nie miało za dużo.
    Sztanga od turbo dobrze pracuje.

Myślicie, że turbo się kończy?

Błędów nie ma w komputerze.

Dodatkowo czuje zapach spalin na postoju jak mam włączoną dmuchawe.
    Chyba czeka mnie rozbieranie czalego tyłu silnika(Wydech, turbo, chłodniczka spalin, egr itp).

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Najpierw sprawdź szczelność dolotu, czyli wszsystkie węże od turbiny do kolektora ssącego włącznie z intercoolerem.
  • Poziom 15  
    wszystko sprawdzone, wydaje się szczelne
  • Admin grupy Samochody
    Damis16 napisał:
    wydaje się szczelne
    To są słowa kluczowe. Trzeba być tego pewnym. Z tylu silnika jest rurka od egr. Tam często jest nieszczelność.