Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vestel 17mb22-2 brak startu

11 Cze 2015 14:40 1134 12
  • Poziom 9  
    Witam szanownych forumowiczów.Jak w temacie,po odpięciu wtyczek z przetwornicy,napięcia prawidłowe,jednak z podłączonymi wtyczkami jest tylko napięcie 3,3 V stby i 5V stby.Uszkodzony regulator 3,3V,jednak po wymianie nic się nie zmienia.Dodam,że w ogóle nie świeci kontrolka stand by.Czytałem podobne tematy na forum,jednak nadal brak pomysłów.Proszę o poradę ,o jakiś punkt zaczepienia,i wo wyrozumiałość.Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Chłopie , jaśniej pisz! Mamy się głowić o co Tobie chodzi ?
    Jaka była główna usterka , co już poprawiłeś/naprawiłeś ?
    Czy 12V z zasilacza przysiada ?
    Z płyty głównej nie wychodzi napięcie załączające zasilacz (Power on ) ?
  • Poziom 9  
    Pisałem,że uszkodzony był regulator napięcia lm1086(był zwarty).12V jest,ale tylko wtedy,jeśli jest odpięta wtyczka PL805 od zasilacza.Power on wychodzi z płyty.Dodam,że po wypieciu tej wtyczki pracuje wzmacniacz m.cz
  • Poziom 39  
    Co pomierzyłeś przy 12V na płycie cyfrowej ?
  • Poziom 9  
    Szczerze,to dopiero zamierzam dokładnie pomierzyć,tylko proszę o naprowadzenie,czego mam się przyczepić.Monitory to nie moja specjalizacja,ale z racji tego,że to mój,więc chciałbym z pomocą szanownych kolegów z Elektrody próbować go naprawić.Proszę o wyrozumiałosć
  • Poziom 39  
    Szukasz elementu który obciąża tą gałąź.
    Omomierz do ręki ...
  • Poziom 9  
    Dopiero się odzywam,bo mam nawał zajęć.Dziś miałem chwilkę czasu i nie znalazłem żadnego obciążenia na gałęzi 12 V. Procesor jest dosyć ciepły,na pinie szóstym (stand by)gniazda pl 803 jest cały czas stan wysoki(1,8 V)
  • Poziom 9  
    Witam.Już brakuje mi pomysłów...Czy to może być uszkodzony procesor?
  • Poziom 39  
    Złóż sprzęt i zanieś w fachowe ręce, może coś jeszcze z tego będzie ;)
  • Poziom 9  
    On już był u fachowca,który ma bardzo dobrą renomę w mojej okolicy,efekt tego taki,że: MAIN BOARD do wymiany,bo w dzisiejszych czasach wymienia się całe płyty,inwerter nie działa..Inwerter uruchomiłem bez płyty MB i elegancko działa..
  • Poziom 39  
    Szereg usterek płyt się naprawia.
    Czas popatrzeć na schemat i odszukać winowajcę .
  • Poziom 9  
    Szanowny SERVICE-AV,chciał bym,żeby serwisanci mieli takie podejście jak Pan.Dziś byłem z tym sprzętem,w innym serwisie,25 km od miejsca zamieszkania.Tv zostawiłem i miałem czas połazić po mieście i za godzinę zajrzeć do serwisu.Od razu w drzwiach usłyszałem,że koszt naprawy około 200 zł,na pytanie co zepsute otrzymałem odpowiedz-płyta główna.Odbiornik zabrałem do domu,bo płytę wymienić mogę sobie sam,za cenę trzy razy niższą.I dlatego,nadal czekam na jakieś wskazówki,co jeszcze pomierzyć i sprawdzić,żeby być pewnym,że to na pewno Main Board? :?:
  • Poziom 9  
    vérifier le 3.3 v et tous les tentions il existe des visible intégré .

Dodano po 1 [minuty]:

la chaleur de processeur dans ce carte mere est normal