Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opera 30 z rozszerzeniami paska bocznego już dostępna

pseven 11 Cze 2015 15:19 1866 10
  • Opera 30 z rozszerzeniami paska bocznego już dostępnaNorweska firma Opera Software udostępniła nową, oznaczoną liczbą 30 stabilną wersję przeglądarki internetowej o nazwie Opera.

Opera 30 umożliwia łatwe, bezpieczne i szybkie korzystanie z zasobów internetu z uwzględnieniem personalizacji, łatwej synchronizacji pomiędzy urządzeniami pracującymi pod kontrolą różnych systemów operacyjnych oraz pracy wielozadaniowej.

Jedną z największych innowacji wprowadzonych wraz z 30 odsłoną przeglądarki Opera są rozszerzenia paska bocznego. Rozszerzenia paska bocznego w Opera 30 umożliwiają m.in.: dostęp do informacji z serwisów, takich jak Twitter czy notatnika bez konieczności przełączania się pomiędzy aplikacjami/kartami przeglądarki.

Pozostałe zmiany w stosunku do poprzedniej wersji obejmują m.in.:
    -szybsze przełączanie się pomiędzy kartami z wykorzystaniem podglądu zawartości karty;
    -wprowadzenie funkcji ?Kosza? umożliwiającej przywrócenie usuniętych wcześniej zakładek;
    -usprawnienia bezpieczeństwa obejmujące zabezpieczenie przed atakiem typu ?logjam?.

Pełna lista zmian w stosunku do wersji 29 znajduje się na stronie: http://blogs.opera.com/desktop/changelog-30/.

Przeglądarkę Opera pobrać można bezpłatnie ze strony: http://www.opera.com/.

Program powstał w 1994 roku jako projekt badawczy w norweskiej firmie telekomunikacyjnej Telenor. Pierwsza publiczna, oznaczona cyframi 2.0 wersja przeglądarki Opera dla Windows wydana została w 1996 roku. Udział Opera w rynku przeglądarek wyniósł w 2014 roku, według StatCounter, ponad 11%.

Źródło:
    http://www.tomshardware.com/news/opera-browser-tabs-sidebar-extentions,29344.html
    http://blogs.opera.com/desktop/2015/06/view-tabs-easier-get-sidebar-extensions-opera-30/
    http://www.opera.com/computer?utm_medium=sm&u...gn=download_desktop&utm_content=posts_replies

Fajne! Ranking DIY
  • #3 11 Cze 2015 16:54
    marti_944
    Poziom 28  

xury napisał:
    Niestety Opera powyżej wersji 12 to już nie Opera a jedynie trochę inne Chromium. Szkoda, bo była to najlepsza przeglądarka.

Absolutnie prawda... ta zmiana silnika nie przysłużyła się Operze wcale. W istocie - do wersji 12, była to lekka, funkcjonalna przeglądarka, po prostu ideał dla wielu ludzi. Potem przejęła wszystkie wady Chroma i do tego stała się duuużo od Chroma cięższa. Niestety, starej wersji Opery nie sposób używać, jako jedynej przeglądarki, bo ma problemy z wieloma stronami.

Pozdrawiam! \m/

• #4 11 Cze 2015 17:15
    noyo
    Poziom 18  

Znaczy sie nic nie straciłem. nie mogąc aktualizować do wyższych wersji :) mam debiana 7 i max to 12.16 jak chce wyższą wersje to trzeba mieszać w paczkach co grozi położeniem systemu, a szkoda bo po testowałbym.

• #5 11 Cze 2015 17:34
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Lisek na Linuxie nie lepszy?

• #6 11 Cze 2015 17:36
    noyo
    Poziom 18  

Atreyu Makiavel napisał:
    Też mam, ale opera dla mnie jest wygodniejsza - przyzwyczajenie.

• #7 11 Cze 2015 17:37
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Też tak miałem, do czasu gdy zauważyłem, że w lisku sprawniej się działa. Ogólnie szybciej.

• #8 11 Cze 2015 17:40
    lekto
    Poziom 35  

Atreyu Makiavel napisał:

Lisek (przynajmniej u mnie) nie ma stackowania zakładek, możliwości rozwinięcia zakładek tak żeby był podgląd na żywo i "zdycha" przy kilkudziesięciu otwartych kartach.

• #9 11 Cze 2015 18:34
    Macosmail
    Poziom 33  

U mnie na Linuksie najlepiej sprawuje się po prostu Chrome.

• #10 11 Cze 2015 23:04
    Matheu
    Poziom 20  

Ja z kolei używam Pale Moon z niezłym spolszczeniem
    Link - Pale Moon

Ta przeglądarka jest praktycznie 100% zgodna z Mozilla FireFox, ale przede wszystkim ma bardzo prosty interfejs, bez bajerów i udziwnień.
    Jeśli chodzi o dodatki: to te z Firefoxa pasują do Pale Moon! np AdBlock czy uBlock działają bez problemów

Main features:
    Optimized for modern processors
    Safe: forked from Firefox and regularly updated.
    Supported by a friendly, active community of users
    Familiar, efficient, fully customizable interface (no Australis!)
    Support for full themes: total freedom of any element's design
    Support for easily-created lightweight themes (skins)
    Smooth and speedy page drawing and script processing
    Increased stability: experience fewer browser crashes
    Support for many Firefox extensions (add-ons)
    Support for a growing number of Pale Moon exclusive extensions
    Extensive and growing support for HTML5 and CSS3
    Many customization and configuration options
    Able to import existing Firefox profiles with the migration tool

• #11 11 Kwi 2019 11:48
    eMerton
    Poziom 1  

Polecam Waterfox, Comodo IceDragon
    Co do IceDragon i podobno problemu ze zmianą języka to podaję jak to zrobić szybko i bezboleśnie:
    Pobieramy ze strony add-ons.mozilla.com z zakładki 'wiecej' (More) dodatek z pakietem językowym PL (w wersji 64.0.2), uruchamiamy go.
    Wpisujemy następujący adres w pasku: about:config
    szukamy pozycji: general.useragent.locale i zamieniamy en-US na pl
    szukamy pozycji: inti.locale.requested i zamieniamy en-US na pl
    restartujemy przeglądarkę. :)