Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz stereo z wyjściem Cyfrowym

11 Cze 2015 19:27 1227 3
 • Poziom 7  
  Witam,

  Posiadam głośniki TANNOY M1, które świetnie się spisują. Mam też TV jednak tylko z wyjściem cyfrowym i tu pojawia się moje pytanie. Mianowicie jaki wzmacniacz kupić który posiadałby wejście cyfrowe?

  Telewizor to Samsung 46F6770. Cena tak do 500 zł, lecz jeśli da się mniej tym lepiej.

  Czy może ktoś miał doświadczenie z jakiś ciekawym wzmacniaczem który takowe wejście by posiadał.
 • Poziom 21  
  Witam.
  Dowolny amplituner do kina domowego w zadanym zakresie cenowym z wejściem optycznym/coaxialnym, w zależności od tego, jakie masz w TV.
  Sygnał SPDIF można "konwertować" z coaxial na optical lub z optical na coaxial.
  W moim LG 55UB820V było optical, ale optical w amplitunerze Philips LX600 (6x50W) z systemem głośników Philips 5.1 (subwoofer pasywny, zasilany z amplitunera) mam zajęte przez TurboNCRecordera, więc dołożyłem konwerter opitcal->coaxial, rozgałeziacz RCA 2xwejście 1xwyjście, w wejścia włączony jest coaxial z DVD i coaxial z TV (nie "zakłócają" się wzajemnie, gdyż nie słucham dźwięku z wyjścia cyfrowego DVD i wyjścia cyfrowego TV jednocześnie - albo dźwięk jest z DVD - jeżeli oglądam materiał z płyty i w TV dźwięk cyfrowy wyłączony, albo DVD wyłączone i włączony dźwięk cyfrowy z TV).
  Jeżeli TV posiada wyjście słuchawkowe, zastosuj dowolny wzmacniacz "analogowy" i wejście wzmacniacza połącz do wyjścia słuchawek.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 7  
  D_Mrozu napisał:
  połącz do wyjścia słuchawek
  a co z jakością dźwięku czy podłączając w ten sposób nie tracę na jakości, czy może dźwięk będzie taki sam jak w przypadku konwertera DAC z Optical na 2xRCA?
 • Poziom 21  
  Raczej nie - nie będziesz miał ma pewno dźwięku wielokanałowego w Dolby Digital - jeżeli jest nadawany, a tylko stereo.
  Zawsze można podłączyć wzmacniacz analogowy pod wyjście dźwięku z gniazda EURO SCART (pin 1 Audio out R, pin 3 Audio out L, pin 4 Audio GND) i zastosować kabel EURO->2xRCA (w moim TV gniazdo EURO SCART jest na specjalnej "przelotce", bo sam telewizor nie posiada takiego gniazda, tylko jakieś dziwne gniazdo do przeotki), ale ndal dźwięk będzie "tylko" stereo.
  Zaletą (wada) takiego rozwiązania będzie brak możliwości sterownia wzmocnieniem wzmacniacza przez pilota TV (stały poziom sygnały ne wejściu).
  Konwerter który zastosowałem to SPDIF Optical->SPDIF Coaxial, a że w amplitunerze mam wejścia cyfrowe 1xOptical i 1xCoaxial, a potrzebowałem 2 wejścia Coaxial, to zastosowałem "przelotkę" 2RCAwe->1RCAwy.

  Wzmacniacz stereo z wyjściem Cyfrowym

  Ten konwerter, o którym pisałem i który wykorzystuję, to nie jest SPDIF->STEREO! Konwertuje tylko sygnał z SPDIF Optical (kabel światłowodowy) na SPDIF Coaxial (Chinch lub RCA), ale nadal jest to sygnał CYFROWY!

  Wzmacniacz stereo z wyjściem Cyfrowym

  Istnieją konwertery SPDIF->2xRCA STEREO, ale ze względu na cenę i "ograniczenie" tylko do stereo, jeżeli mam amplituner i głośniki 5.1 - to z takich urządzeń nie korzystałem.