Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500, Windows 8.1 - System Windows 8.1 nie uruchamia się - Boot Manager

11 Cze 2015 19:59 3384 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Sprzęt: Lenovo G500
    System: Windows 8.1, 64 bit, Oryginalny

Mam problem z włączeniem komputera. Po włączeniu komputera, pojawia się napis Lenovo, a później pojawia się komunikat Windows Boot Manager. Nie mogę inaczej uruchomić i ciągle pojawia się problem. Treść komunikatu:
    "Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
    1. Insert your Windwos installation disc and restart your computer.
    2. Choose your language settings, and the click "Next.
    3. Click "Repair your computer."
    If you do not have the disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
    File: \Boot\BCD
    Status: 0xc000000f
    Info: The Boot Configuration Data for your PC is missing or contains errors."

Nie działa:
    1. Trybu awaryjnego nie mogę uruchomić, F8 w żadnym momencie nie działa.
    2. Odśwież komputer: Dysk na którym został zainstalowany system Windows jest zablokowany. Odblokuj dysk i spróbuj ponownie.
    3. Opcje Zaawansowane:
    Przywracanie systemu - Aby wykonać przywracanie systemu musisz określić która instalacje systemu Windows chcesz przywrócić. Uruchom komputer ponownie a następnie wybierz funkcje przywracanie systemu.
    Naprawa automatyczna - Narzędzie do naprawy automatycznej nie mogło naprawić komputera.

Z wiersza poleceń ogólnie nie korzystam. Chciałem uruchomić tryb awaryjny albo Ostatnia znana dobra konfiguracja wiersz poleceń, ale nie wiem jak.

Format nie wchodzi w grę, bo mam dwie partycje, na których są ważne pliki/dokumenty. Ewentualnie jakiś pomysł jak zgrać wszystkie ważne dane z dysku.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Jak zgrać dane? Byle jaki linux live, tworzysz bootowalnego pendrive (najlepiej przez "Uniwersal usb installer"). Bootujesz go, jeśli masz zwykłego linuxa(nie live) wybierasz opcję testowania linuxa i zrzucasz co dusza zapragnie. Jak chcesz coś "lekkiego" na szybko to polecam Lubuntu. Sam go dziś do zrzucenia danych używałem. Obraz ISO ma ok.700mb
  • Poziom 9  
    Problem się sam rozwiązał. Gdy próbowałem coś tam zadziałać to zapomniałem podłączyć do prądu i mi się laptop całkowicie rozładował. Zostawiłem tak na kilka dni i gdy uruchomiłem ponownie to tego błędu już nie było i mogłem sobie spokojnie zgrać dane które chciałem.

Później w między czasie robiłem tego formata i skorzystałem również z tego Lubuntu, bardzo fajna sprawa tym bardziej że nie trzeba tego instalować.
    Skorzystałem z tego poradnika, umieściłem na USB i sobie zobaczyłem jak to wygląda. Dzięki wielkie :D

Myślę, że sprawa rozwiązana.