Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Replika kolumn tubowych Daniela Jawasińskiego

11 Cze 2015 20:47 1020 2
  • Poziom 14  
    Witam. Chciałbym zbudowac na prube kolumny jak na zdjęciu. Replika kolumn tubowych Daniela Jawasińskiego

Wybrałem tą mniejszą wersję (głównie będą nagłaśniane sale gimnastycznycze) na gds 20/20. Niestety tu zaczyna się problem. Mam problem z dostaniem takowego głośnika. I teraz moje pytania:
    1) Czy mogę zastosować gds 20/10?
    2) Czy dobrym pomysłem byłoby dodanie dodatkowego głosnika wysokotonowego w osobnej komorze na górze ( mogłyby pracowac jako nadstawki z odwrotkami lub subwooferami)
    3)Czy mogłbym wsadzic tam jakieś inne głosniki np. Alphard (mówią że są do d**y ale ja miałem pare sztuk estradowych i nie były takie złe)

Również prosiłbym o nazwy innych głosników (tylko żeby nie były za drogie :D )
  • Użytkownik obserwowany
    Pamiętam ten temat - poszukaj na forum. Był rozpracowany włącznie z głośnikami ale nie pamiętam jaki był tytuł bo z 4-5 lat temu to czytałem.
  • Poziom 14  
    Trochę juz stary temat ale mogę zastosować 2x gd 20/20 15 ohm w równoległym połaczeniu?
    Zalecane są gds 20/20 ale te różnia się wsłaściwie tylko rezystancją i tubką. pozatym nie ma większych różnic a gd 20/20 15ohm kogę mieć dość tanio.