Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadruk na szybie alarmu jak usunąć?

11 Cze 2015 20:52 2202 11
  • Poziom 9  
    Witajcie, kupiłem dzisiaj szybę do vectry b, lecz jest na niej nadruk, szukałem w necie lecz nigdzie nie mogłem znaleźć czy można go jakoś usunąć, może wie ktos czy jest to możliwe?
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 33  
    Naklejka czy nadruk?, jeśli naklejka to spróbuj użyć acetonu.
  • Poziom 9  
    Próbowałem i nie schodzi, raczej jest to nadruk.
  • Poziom 9  
    Spróbuję, może faktycznie kretem lub jakims kwasem może lepiej?
  • Moderator Akustyka
    To jest metalowa ścieżka pokryta lakierem. Masz tam dwa wyprowadzenia metalowe na bokach. Choćbyś to zdarł, to i tak zostaną te dwa metalowe nity.
  • Poziom 9  
    A jeśli spróbowałbym odlutować te metalowe nity? Może wtedy by się udało.
  • Poziom 39  
    Nity są klejone klejem przewodzącym prąd, trudno tu wyrokować, wysoka temperatura powinna sobie poradzić ALE to skraj szyby i naprężenia mogą spowodować pęknięcie dodatkowo zaraz obok jest guma którą można zniszczyć.
    Antenę spolerujesz pastą na bazie tlenku ceru.
    Dremel wysokoobrotowy, filcowy wałeczek i antenę cerem "wypolerujesz", cer ma służyć do polerowania szkła a materiał z którego jest antena jest miększy jak szkło.
    Nity ew. bym grzał małym palniczkiem *tymi co wyglądają jak marker, ale to jazda bez trzymanki.Trzeba by szybę w koło nitów okleić folią alu żeby jej za bardzo nie grzać tylko sam czubek nita, klej się upłynni i nit odleci, później polerka resztek kleju.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Spróbuję z tym polerowaniem, w jakim sklepie można kupić taki tlenek ceru? Ciekawe czy zdało by egzamin zeszlifowanie nitów do minimum a następnie spolerowanie tym tlenkiem ceru? Chciałbym to usunąć, lubie mieć samochod taki jak w oryginale.
  • Poziom 27  
    To jest oryginalna szyba z vectry B kombi wersja z fabrycznym alarmem. Jest to czujnik wybicia szyby. W 100% będzie oryginał. Nie wiem po co tak kombinować. :D
  • Poziom 9  
    Moja vectra nie ma alarmu, z lewej strony nie ma napisu a z prawej jest i dlatego kombinuje;)