Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką motopompe kupić do podlewania czystą wodą?

romk 11 Jun 2015 21:08 3369 2
    romk
    Level 9  
    Witam,

Interesuja mnie opinie na temat motopomp, ponieważ planuje zakup.
    Motopompa miałaby pompować wodę z rzeki i bepośrednio po podłączeniu do zraszaczy podewać małe pole z warzywami, oprócz tego co jakiś czas będę pompował z rzeki wode do zbiorników 1000L i zawoził na pole, a tam z powrotem ze zbiorników podlewać pole, także dobrze by było aby w miarę szybko napompować te 3000 L.
    Woda z rzeki raczej będzie w miarę czysta (mam zrobiony odstojnik z filtrem). Z tego co czytałem to bardzo dobre są Hondy ale kosztują min 1300zl ja planuje wydać maks 700 zl. Na aukcji spośród przeglądanych w tym zakresie cenowym to chyba wszystko jakaś chińszczyzna no name. Nie wiem jak wyglada żywotność takich pomp albo częsci zmienne.

A co sądzicie o Schwarzbau TT-WP max 3Km 130 L/min
    https://www.youtube.com/watch?v=xLcSG2uwFYY
    Podoba mi sie to że ma regulację przepływu.
    Przeglądałem też z firmy NAC - tam ciekawie napisali ze nie posiada pompa niewiadomo jakich wysokich parametrów ponieważ podają w miarę realne a nie jak wiekszość zawyzają.
    Pompy KOSHIN to też raczej wyższa półka - maja silniki Hondy

Jezeli chodzi o silnik to chyba lepiej dwusuw i zapalany linką.

Czekam na opinie i wskazówki.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    vodiczka
    Level 43  
    romk wrote:
    Motopompa miałaby pompować wodę z rzeki i bepośrednio po podłączeniu do zraszaczy podewać małe pole z warzywami,
    Przy doborze pompy musisz uwzględnić długość węża i różnicę poziomów pomiędzy rzeka a polem. Zraszacze nie lubią niskiego ciśnienia wody.
    romk wrote:
    Pompy KOSHIN to też raczej wyższa półka - maja silniki Hondy
    Dobry silnik decyduje o celowości zakupu. Podlewanie to nie okazjonalne wypompowanie wody z zalanej piwnicy. Ile godzin ma pracować pompa tygodniowo/miesięcznie?
    romk
    Level 9  
    Przewiduję gdzieś godzinę pracy dziennie średnio. Róznica poziomów miedzy zasysaniem a spustem konca węża to maks 5m.