Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lifetab E10316 - Pęknieta szybka

woyytas 11 Jun 2015 22:12 2529 12
    woyytas
    Level 8  
    Koledzy,
    Proszę o podpowiedź: czy ekran (wyświetlacz) będzie działał bez podłączonego dotyku?
    Już opisuje problem.
    Pękła mi szybka w tablecie Lifetab E10316. Tablet się włączał, wyświetlacz działał, ale tablet nie reagował na dotyk. Chcę go wymienić, lecz zanim zamówię digitizer, chciałem usunąć pękniętą szybkę i sprawdzić nr dotyku. Sprawdzałem w takcie odklejania szybki, że tablet się włącza, natomiast po całkowitym usunięciu szybki ekran przestał się włączać. Musiałem przeciąć taśmę łączącą digitizer z ekranem (bo ta taśma wchodzi w skład nowego digitizera). I teraz aby zamówić dotyk musiałbym wiedzieć czy jest to normalnym zjawiskiem, że ekran nie włącza się bez dotyku, czy może nie jest to zależne i podziało się coś innego.
    Podpowiedzcie proszę.
    Dzięki.
    sosarek

Level 43  
    woyytas wrote:
    Musiałem przeciąć taśmę łączącą digitizer z ekranem

Pytanie czy nie przeciąłeś czegoś więcej. Ekran powinien działać bez podłączonego digitizera.
    woyytas
    Level 8  
    Dzięki za odpowiedź.
    Przeciąłem tylko tą taśmę widoczną na zdjęciu Lifetab E10316 - Pęknieta szybka

To z tego co piszesz nie powinno wpływać na wyświetlacz :(
    sosarek

Level 43  
    woyytas wrote:
    Przeciąłem tylko tą taśmę widoczną na zdjęciu

Skąd mam wiedzieć z czym jest połączona, i co to za pomysły by ciąć co popadnie? Może taśma jest od wyświetlacza?
    woyytas wrote:
    To z tego co piszesz nie powinno wpływać na wyświetlacz :(

Uszkodzenie samego digitizera nie, przecięcie taśmy jeśli była połączona z wyświetlaczem już tak.
    woyytas
    Level 8  
    sosarek wrote:
    Skąd mam wiedzieć z czym jest połączona, i co to za pomysły by ciąć co popadnie? Może taśma jest od wyświetlacza?

Ta sama taśma jest przy nowym dotyku, co oznacza, że i tak musiałaby być odpięta w przypadku montażu nowego digitizera. I stąd moje pytanie. To w taki przypadku jak zamontuje nowy dotyk i podepnę taśmę w te same miejsca to ekran zaświeci?
    Lifetab E10316 - Pęknieta szybka
    sosarek

Level 43  
    W jaki sposób demontowałeś stary dotyk, za pomocą jakich narzędzi?
    woyytas
    Level 8  
    Takich domowych: plastikowej cienkiej podkładki. A tą taśmę po prostu przeciąłem nożykiem, bo widziałem, że jest ona przy nowym dotyku, więc jest elementem wymiennym - tak przynajmniej założyłem.
    sosarek

Level 43  
    woyytas wrote:
    Takich domowych: plastikowej cienkiej podkładki.

Podgrzałeś wpierw digitizer naokoło by łatwiej było go zdemontować?
    woyytas wrote:
    A tą taśmę po prostu przeciąłem nożykiem, bo widziałem, że jest ona przy nowym dotyku, więc jest elementem wymiennym - tak przynajmniej założyłem.

Nie prościej było ją odłączyć od płyty po zdemontowaniu dotyku? Odłącz to co zostało i spróbuj włączyć tablet.
    woyytas
    Level 8  
    sosarek wrote:
    Podgrzałeś wpierw digitizer naokoło by łatwiej było go zdemontować?

Nie :(

sosarek wrote:
    Nie prościej było ją odłączyć od płyty po zdemontowaniu dotyku? Odłącz to co zostało i spróbuj włączyć table

Ok. Jutro spróbuję i dam znać. Po odłączeniu powinien się włączyć?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    woyytas wrote:
    Po odłączeniu powinien się włączyć?

Jeśli nic nie jest uszkodzone to tak. Spróbuj na początek odłączyć resztę tej taśmy i podpiąć tablet do ładowania - sprawdź czy pokaże się ekran ładowania.
    woyytas
    Level 8  
    sosarek wrote:
    Spróbuj na początek odłączyć resztę tej taśmy i podpiąć tablet do ładowania - sprawdź czy pokaże się ekran ładowania

Dziękuję. Zrobiłem tak jak napisałeś i zaświecił.

Jeszcze jakbyś mógł podpowiedzieć odnośnie montażu nowego ekranu:

- czym najlepiej usunąć pozostałość kleju na ramce?
    - czy przy zakładaniu nowego digitizera wystarczy podpiąć tylko taśmy tak jak były wcześniej?
    - czy można jakoś sprawdzić że dotyk działa jeszcze przed przyklejeniem go?
    - czym najlepiej wyczyścić ekran przed założeniem dotyku?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    woyytas wrote:
    czym najlepiej usunąć pozostałość kleju na ramce?

Jeśli nie porobiły się z niego "kuleczki" to zostaw go
    woyytas wrote:
    - czy przy zakładaniu nowego digitizera wystarczy podpiąć tylko taśmy tak jak były wcześniej?

Tak.
    woyytas wrote:
    - czy można jakoś sprawdzić że dotyk działa jeszcze przed przyklejeniem go?

Podłączyć, włączyć tablet, jeśli będzie działał wyłączyć, odłączyć, wkleić itd.
    woyytas wrote:
    czym najlepiej wyczyścić ekran przed założeniem dotyku?

Jeśli są smugi to delikatną ściereczką, uważając by go nie porysować.
    woyytas
    Level 8  
    Dzięki za odpowiedzi i wszystkie rady :)