Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 - brak komunikacji z modułem komfortu, szyby nie działają

11 Cze 2015 22:14 2508 6
  • Poziom 7  
    Sprawa wygląda następująco:

Do niedawna łączyłem sobie Vagiem mojego passata i wszystko było fajnie. Od paru dni wariowały mi szyby w aucie. Żeby je otworzyć lub zamknąć, musiałem używać kluczyka z zewnątrz. Głupiało też światełko wewnątrz. Czasem problemy z szybami znikały i normalnie otwierałem szyby włącznikiem. Ale od dzisiaj już całkiem zdechły. Światełko wewnątrz długo świeci po włączeniu zapłonu.
    Po podłączeniu do Vag-coma, następuje brak łączności z modułem komfortu. Kiedyś się łączył elegancko.
    Zajrzałem do modułu i wszystko sucho i ładnie.

Dodam jeszcze, że problem zaczął się podczas upalnego dnia.

Ma ktoś jakieś pomysły???
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 30  
    Sprawdź czy pod fotelem gdzie znajduje się moduł komfortu nie zabrała się woda i jak wygląda wiązka do niego. Nieraz tam był wpięty niebaryczny alarm czy sterowanie z pilota ,wiązka połatana i przy niewielkim dostępie wody normalnie gnije.
  • Osprzęt kablowy
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Tak jak kolega wyżej spawdź pod fotelem czy nie ma wody standardowa procedura. Oraz wiązki z drzwi do karoseri przy zawiasie.
  • Admin grupy Samochody
    wolne_miasto napisał:
    Zajrzałem do modułu i wszystko sucho i ładnie.
    Panowie najpierw czytamy ze zrozumieniem.

Dodano po 1 [minuty]:

wolne_miasto napisał:
    Ma ktoś jakieś pomysły???
    Rozwinąć wiązkę do modułu i sprawdzić połączenia fabrycznie zaprasowane.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Jak podniesiesz dywanik to zobaczysz wiązkę idącą z obudowy modułu komfortu. We wiązce są łączenia kabli w czarnych koszulkach. Pociągnij przewody w tych łączeniach i zobacz czy się nie urwą bo są już zaśniedziałe na maksa.
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany. Pod dywanikiem są łączenia przewodów. Dwa takie połączenia miałem przegnite. Kable łączą się w sumie po 4. Wszystko już ładnie działa. Komunikacja z modułem oraz opuszczanie szyb. Tyle z mojej strony w tym temacie. Dzięki wszystkim.
  • Admin grupy Samochody
    I tym miłym akcentem zamykamy.