Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OPEL astra F 1.6 - hamulce bębnowe co kupić do wymiany

nubernabis 11 Jun 2015 23:40 1428 4
    nubernabis
    Level 14  
    Witam.
    Posiadam Astrę F HB 3 drzwiową 1.6 z silnikiem x16szr z 1996r
    W mojej Asterce pojawił się wyciek płynu hamulcowego z cylinderka w prawym tylnym kole. Nie zauważyłem żeby były jakiekolwiek problemy z hamowaniem wiec pozostałe elementy, które wchodzą w skład całego układu hamulcowego powinny być jeszcze sprawne, ale chciał bym je wymienić przy okazji razem z cylinderkiem.
    Wiem że do tego modelu szły dwa rodzaje tych cylinderków. Moje pytanie brzmi czy ktoś mógł by mi konkretnie powiedzieć jaki cylinderek kupić. Z jaką średnicą?
    Powiedzcie mi proszę również jakie szczęki hamulcowe muszę zakupić by pasowały? (też podobno szły dwa rodzaje w tym modelu) Czy przy wymianie cylinderków i szczęk konieczna jest jeszcze wymiana jakiś elementów?? ( śrubki sprężynki itp?) czy można to pominąć ?
  • Helpful post
    Karaczan
    Level 41  
    Myślę że w tej sytuacji nikt po za tobą nie będzie w stanie zweryfikować które.
    jedynie rozbiórka i pomiar, lub odnalezienie nazwy (producenta/modelu) układu hamulcowego tylnego.
    Ew ASO, po nr VIN.
    Przerabiałem podobny temat ze swoją Toyotą, też 2 typy układu. Inne średnice, inne wszystkie części.
    Nikt wróżką nie jest.
    Tak samo z tym co trzeba wymienić. Wtym wieku auta przydało by się pewnie dużo, ale dużo zależy jaki jest stan tego co masz.
  • Helpful post
    ociz
    Moderator of Cars
    Szczęki to obowiązkowo do wymiany, bo jak zalane płynem to po jakimś czasie się odklejają okładziny. Zestaw montażowy, wszystkie sprężynki itp, to kilka pln więc warto się też zaopatrzyć.
    Sam masz zamiar to robić? Odechce Ci się jeśli bębny mają progi, a mają prawie zawsze.
    nubernabis
    Level 14  
    Części kupione.
    cylinderki, szczęki ( te szersze ) i komplet sprężynek. Bębny wyglądają że są ok żadnego ranta tam nie widziałem. Zamierzam sam wymienić te elementy ale najpierw jeszcze dobrze poczytam o odpowietrzaniu układu. Co i jak to zrobić :) dziękuję wszystkim za pomoc
    andrzej20001
    Level 43  
    nubernabis wrote:
    jeszcze dobrze poczytam o odpowietrzaniu układu. Co i jak to zrobić

Niech ci to wymieni warsztat bo jeszcze będzie krzywda komuś .....