Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.8 5V kontrolka oleju

12 Cze 2015 08:15 1959 11
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z moja audi.. Otoż po przejechaniu jakiegos odcinka +/- 100 km lub nawet po 20 Km zapala mi sie czerwona kontrolka od oleju;/ Wymienilem czujnik od cisnienia oleju i nic.. Czujnika w misce olejowej nie ma , moze byc w innym miejscu jeszcze jakis czujnik od cisnienia oleju bądz ogolnie od oleju ???
  • Poziom 31  
    Skąd pomysł że to problem z czujnikiem?
  • Poziom 15  
    Poszukaj przy głowicy ten który wymieniłeś to był za pewnie przy filtrze oleju i był koloru białego lub innego poszukaj czujnika w kolorze brązowym-czarnym tak było w pasatach b3-b4 z silnikiem 1.8.
  • Poziom 5  
    szwagros , pierwsze co to do glowy przyszedl mi pomysl , ze to czujnik wiec taki wymienilem(przy filtrze oleju).. Drugiego nie znalazlem...mechanik(osoba ktora powinna sie znac mowi , ze zadnego drugiego czujnika nie ma) no wiec skoro nie ma to nie wiem co to moze byc.. Oddalem do elektromechanika , moze on cos zdziala :) Robert oczywiscie sprawdze czy tego czujnika ktory opisujesz rzeczywiscie czasem nie ma .: )

PS. Dzisiaj np: na kazdym skrzyzowaniu w ktore skrecalem szybciej zapalala mi sie czerwona kontrolka od oleju , na kazdym rondzie rowniez.
  • Poziom 31  
    A chociaż poziom oleju sprawdzony?
  • Poziom 5  
    Poziom oleju sprawdzony, gdy tylko zaczeła mi sie owa kontrolka swiecic w trakcie jazdy od razy sprawdzałem. Było max a nawet lekko ponad stan maksymalny :
  • Poziom 28  
    A jaki przebieg ma auto? Bo może być problem w zużyciu mechanicznym.
  • Poziom 5  
    Tak , bylo sprawdzane. Autko ma przebieg 290 tys. Oddalem do elektromechanika, Dobrze powinien go sprawdzic , gdyz ta osoba pracuje juz xx lat w serwisie Audi wiec napewno najdzie problem. Gdy juz bedzie naprawione wszystko napewno dam znac co to bylo :)
  • Poziom 28  
    xxDaniellooxx napisał:
    Tak , bylo sprawdzane

Szkoda, że nie napisałeś jakie wartości to sprawdzenie wskazało. Zimny i rozgrzany silnik.
  • Poziom 5  
    Problem rozwiazany. Wymienilem olej,filtr i po problemie.. Nie wspomne ze ten olej na ktorym ten samochod jezdzil bym bardziej czarny niz smola ;/
  • Poziom 24  
    Nie dodam nic w temacie ponad to że dziwi mnie takie podejście - zamiast wymienić olej i filtr w odpowiednim interwale to wymienia się czujnik ciśnienia oleju..