Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto II 1.2 16v dużo pali gazu

12 Cze 2015 09:08 705 6
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich serdecznie. Zwracam się do was z pytaniem a zarazem proszę o poradę. Mianowicie chodzi mi o to moje punto. Wydaje mi się ze jakoś dużo pali gazu bo jak sprawdzałem to coś koło 12l. Ustawili mi gaz na stacji ale dalej jest ten sam problem. Dodam że nie zbiera się za dobrze mulek trochę. Miałem kiedyś punto I i ono lepiej wozilo niż obecne. Wymieniłem filtry powietrza i te od gazu. Sonda lambda jest sprawna sprawdziliśmy z mechanikiem. nie wiem gdzie jest problem pomocy z góry dzięki wszystkim za poświęcony czas :)
  • Poziom 41  
    Jak jest na benzynie?Świece,przewody?

• Specjalista AGD
    1.2 w punto i pali 12 litrów ? To raczej jest normalne..
    A szczerze mówiąc to jeżeli jeździsz po mieście to jest to za mało..

Nie wspomniałeś też o rodzaju instalacji.. Jednak według mnie jest to norma przy takim silniku..
  • Poziom 41  
    nioop napisał:
    1.2 w punto i pali 12 litrów ? To raczej jest normalne..
    A szczerze mówiąc to jeżeli jeździsz po mieście to jest to za mało..

Bez przesady,poczytaj raporty spalania.

• Specjalista AGD
    Raporty spalania są robione na podstawie uzytkowników aut, którzy to twierdzą, że ich auto jest najlepsze, najmniej pali i w ogóle się nie psuje.. :] - Także ja podchodzę z dystansem do takich raportów..

Natomiast wiem z doświadczenia ze założenie LPG do takich małych silniczków 0.8-1.2, powoduje, że palą one więcej niż 2.0.

Oczywiście mówie tutaj o prawidłowo dobranej instalacji.. Bo każdy amator jest w stanie wyregulować sobie instalację tak, by zamiast 12 litrów palił nawet 4 litry, oczywiście kosztem silnika..

Jednak pomijając już fakt moich założeń, w dalszym ciągu nie znamy w ogóle rodzaju instalacji.. Więc dalsza dyskusja mija się z celem.. Bo może być tutaj mowa o mieszalnikowej instalacji.. Której według mnie w ogóle nie powinno się stosować..
    Jeżeli to sekwencja to w pierwszej kolejności pod komputer ją i po wynikach będzie wiadomo w której części instalacji coś działa nieprawidłowo..
  • Moderator Samochody
    Realnie po mieście to pali koło 9l/100km, w trasie zejdzie poniżej 7l/100km... ale na benzynie. Prawidłowo ustawione LPG powinno palić ok 1/4 więcej. 1.2 16V (80KM) mułem być na pewno nie powinno. Niemniej w tym silniku rację bytu ma tylko IV generacja.
  • Poziom 7  
    Przepraszam trochę mnie nie było. Instalacje gazowa to sekwencja firmy Stako. Jeżdżę raczej poza miastem fakt ze te trasy nie są za długie. 10 20 czasem więcej km. Benzyny pali może trochę mniej ale nie wiele mniej.

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam trochę mnie nie było. Instalacje gazowa to sekwencja firmy Stako. Jeżdżę raczej poza miastem fakt ze te trasy nie są za długie. 10 20 czasem więcej km. Benzyny pali może trochę mniej ale nie wiele mniej.