Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzanie filmów HD z lokalizacji sieciowej

stefan111 12 Cze 2015 09:57 342 0
  • Poziom 9  
    Witam, zastanawiam się jaki byłby najlepszy sposób na odtwarzanie filmów na TV z lokalizacji na lokalnym serwerze. W tej chwili za serwer służy mi stary laptop do którego podłączałem kabel hdmi. Niestety korzystając z wtyczki hdmi przez 2 lata non stop ją podłączając i odłączając uszkodziłem wejście. Mój telewizor nie posiada innych wejść jedynie hdmi i scart i uprzedzam że nie interesują mnie inne sposoby podłączenia tego laptopa do telewizora.

Aktualnie chciałbym urządzenie wpinane ethernetem do lokalnej sieci z możliwością odtworzenia filmów znajdujących się na wyżej wspomnianym laptopie. Filmy są w różnych formatach zależy mi na jak największym zbiorze obsługiwanych formatów. Oczywiście transmisja do telewizora musi iść przez hdmi. Napisy muszą być koniecznie otwierane z plików, txt, srt i innych podstawowych formatów. Oczywiście musi być obsługa polskich napisów.

Rozglądałem się trochę po allegro i znalazłem jakieś mikro pudełka które mają te funkcje, mają jednak milion innych funkcji za które trzeba płacić niepotrzebnie, albo łączą się z siecią wyłącznie po wifi co przy filmach hd średnio działa. Czy ktoś z państwa mógłby mi polecić jakieś w miarę tanie (do 300zł) urządzenie które spełni moje oczekiwania?