Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R540-JA06PL - Brak partycji RECOVERY. Skąd pobrać legalny system?

pruszyniak 12 Cze 2015 10:15 633 1
  • #1 12 Cze 2015 10:15
    pruszyniak
    Poziom 10  

Witam, temat może prosty i wiele razy poruszany, chodzi mi o Laptopa Samsung R540-JA06PL. Kupiłem używany, niestety dysk jest podzielony na 3 partycje C: D: i Ukrytą 100Mb. Nie ma plików recovery. Jest klucz z tyłu obudowy do Windows 7 Home Premium 64bit. Bardzo mi zależy aby mieć na tym lapku legalny system. Czy muszę kupić wersję choćby OEM? Czy mogę jakoś uzyskać pliki recovery do tego modelu laptopa. Jak to zrobić? Pozdrawiam

0 1
  • #2 12 Cze 2015 11:19
    CMK1990
    Poziom 21  

Kolego nie musisz kupować, jeśli tylko klucz na naklejce jest widoczny. Ściągasz zwyczajnego pirata z internetu tylko ważne by była ta sama wersja 7 Home premium 64 bit. Instalujesz następnie na czystym systemie:
    PPM na mój komputer - > właściwości
    i w oknie klikasz na "aktywuj system windows" (lub coś podobnego nie pamiętam już dokładnie)

Wpisujesz klucz z naklejki po czym kontynuujesz do sprawdzania (musisz być połączony z internetem). Po czym dostaniesz komunikat o aktywacji systemu - masz oryginalny i legalny.

Jeżeli na naklejce jest napis OEM to może być tak że nie przejdzie aktywacji nim nie zainstalujesz wsyztskich sterowników ze strony producenta.

PS. Jeśli przejdzie aktywacje masz od razu możliwość przejścia na windows 10 - oczywiście też legalny piractwa nie popieram.

1