Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

horner xl10e Inventia mt-101 - Brak prawidłowej komunikacji.

12 Cze 2015 12:21 942 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Stanąłem przed takim o to problemem którego nie potrafię rozwiązać.
    Otóż posiadam sterownik Horner Xl10e który pracuje jako master w sieci modbus rtu i odpytuje przepływomierze oraz falowniki. Komunikacja jest poprawna, odczyty właściwe.
    Potrzebuje do tej sieci podłączyć moduł Inventii Mt-101 by była masterem dla Hornera, by mogła odpytywać go po modbus rtu o rejestry z tych samych przepływomierzy oraz o stany urządzeń.
    Podłączyłem Inventie do Hornera, komunikacja jako taka została utworzona, ale zapytania są niewłaściwie rozpoznawane (status urządzenia w protokole wyświetla mi błąd 131, co z helpa oznacza "response bad Format").
    Brak już mi pomysłów jak to ugryźć.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Nie wiem czy dobrze rozumie chcesz żeby Horner Xl10e była masterem dla przepływomierzy i jednocześnie slavem dla Inventii Mt-101.
    Rozumie, że robisz to na osobnych portach? Bo na jednym się nie da
  • Poziom 34  
    Miałem kiedyś podobny problem, ale chodziło o dwa Hornery. Zadziałało, gdy (tak jak u ciebie) Horner był także masterem dla Inventii i wpisywał do niej rejestry co ustalony czas.
  • Poziom 10  
    kornik280 napisał:
    Nie wiem czy dobrze rozumie chcesz żeby Horner Xl10e była masterem dla przepływomierzy i jednocześnie slavem dla Inventii Mt-101.
    Rozumie, że robisz to na osobnych portach?

Tak oczywiście, robię to na osobnych portach, sterownik Xl10e ma 2 złącza mj1 i mj2.
    U mnie w sumie jest bez różnicy czy horner bedzie zbierał dane z przepływomierzy i bedzie zapisywał w inventii czy bedzie zbierał dane i bedzie odpytywany przez inventie. Myślę ze pierwsza z opcji byłaby korzystniejsza bo można wykorzystać ten sam port.
  • Specjalista Automatyk
    Po pierwsze to jak masz skonfigurowany moduł InVentii i przez który port chcesz mieć komunikację? Jaka jest wersja oprogramowania modułu?
  • Poziom 10  
    gervee napisał:
    Po pierwsze to jak masz skonfigurowany moduł InVentii i przez który port chcesz mieć komunikację? Jaka jest wersja oprogramowania modułu?

I tutaj napotykam problem informacyjny.
    Dlatego że inventie obsługuje firma zewnętrzna i niestety nie mam wglądu w jej oprogramowanie.
    Na pewno jest wykorzystywany port 2, rs485.
    9600, 8bitów danych 2 bity stopu, nie wiem jak z kontrolą przepływu ponieważ z instrukcji przeczytałem że inwentia na porcie 485 obsługuje half duplex, natomiast osoba z którą się kontaktuje odnośnie zmian w inventii mówił że powinno być bez kontroli przepływu.

Już posiadam dostęp do modułu.
    Oto jego wersja oprogramowania
    horner xl10e Inventia mt-101 - Brak prawidłowej komunikacji.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Problem został rozwiązany, za pomoc dziękuje użytkownikowi slawussj.

Temat można zamknąć.