Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybrany sprzęt AGD do kuchni.

12 Cze 2015 13:15 2649 11
  • Poziom 6  
    Witam
    Czy ktoś może ocenić wybrany przeze mnie sprzęt do kuchni 4 os. rodzina :), może coś zmienić....
    Zmywarka Amica ZIM629E - czy to dobra firma dla zmywarki?
    Płyta indukcyjna AEG HK 874400FB - chciałam szerszą
    Lodówka do zabudowy Electrolux ENN2854COW
    Piekarnik - nie wiem jaki, doradźcie które marki będą najlepsze? :-(
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Zmywarka Bosch (modele made in Germany), płyta i lodówka są dobre ,piekarnik również Electrolux (tylko modele made in Germany).
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź!

Czyli ta wybrana zmywarka odpada totalnie -?
    Jeśli chodzi o zmywarki Bosh to warto zapłacić prawie 1000 zł więcej za ten pierwszy model ? Bosch SMV53N90EU w porównaniu z tym Bosch SMV53L50EU ?

Jeśli chodzi o piekarniki to brałam pod uwagę elektrolux ale niestety nie mogę do niego dobrać "fajnej mikrofalówki" do zabudowy - chciała bym już bez talerza obrotowego a w elektroluxie wszystkie mają jeszcze te talerze...

Ewentualnie jak już nic nie znajdę to który piekarnik jest lepszy (jakos boję się tych bezdotykowych paneli) Electrolux EOA5751AOZ lub Electrolux EOA45551OK

Może jest jeszcze jakaś godna polecenia firma jeśli chodzi o piekarniki ?
  • Poziom 22  
    W przypadku zmywarki zastanów się ,czy będziesz korzystać z tych funkcji do których dopłacasz. Dla mnie priorytetem jest to ,żeby owa zmywarka była produkowana w Niemczech, miała możliwość regulacji wysokości górnego kosza - RackMatic- i system składania półek w koszach - VarioFlex. Z programów najczęściej korzystam z auto (46*-65*C) i ECO 50*C - są to programy ponad dwu godzinne ,które można skrócić o połowę (funkcja VarioSpeed). Z programów połowa załadunku -HalfLoad- ,czy delikatne szkło w zasadzie nie korzystam - dla mnie są zbędne ,dla innych już niekoniecznie.
    Fajnym programem jest tzw. program Garnki 70*C - do mocno zabrudzonych naczyń - siła natrysku w dolnym koszu (w tym układamy naczynia mocno ubrudzone - garnki) jest mocniejsza od siły natrysku w górnym koszu (ten kosz z kolei przeznaczony jest do naczyń delikatniejszych - szkło - aczkolwiek nie oznacza to, że nie można w nim myć garnków - u mnie bardzo często i tam lądują jak na dole nie ma już miejsca).

Piekarniki oba dobre ,oba made in Germany. Inne godne polecenia ? AEG - czyli droższa wersja Electroluxa ;)
  • Poziom 6  
    Mam jeszcze pytanie co do piekarników Siemens ? Jak z ich jakoscią w porównaniu do Elektroluxa ?
    Jesli np. porownać te 2 modele: Siemens HB43GT540E Electrolux EOA45751OX ?
  • Poziom 6  
    Panie Przemku - już któraś osoba wspomina o tym, aby pralki i inne sprzęty były produkowane made in Germany. Jak to rozpoznać? czy te poniższe są tam produkowane? są ok? co innego Pan poleca?

lodówka Bosch Serie 6 KIN86KF31
    piekarnik Bosch HBG636ES1
    szuflada Bosch BIC630NS1
    mikrofala Bosch BEL632GS1
    zmywarka Siemens SN66N098EU lub Bosch SMV58N50EU
    Bosch PIN651F27E lub Bosch PIV675N17E- tu mam największą wątpliwość
    Okap Kernau KCH0140X Island
  • Poziom 22  
    Lodówki Bosch/Siemens produkuje w Turcji, piekarniki w Hiszpanii ,mikrofale nie wiem gdzie aczkolwiek myślę ,że mogą to być Chiny. Zmywarki - część produkcji odbywa się w Polsce - Łódź a część w Niemczech - Dillingen - i tutaj niestety są tylko dwie opcja rozpoznania jaki jest kraj produkcji: albo sprawdzić sobie samemu dany model w sklepie - na tabliczce znamionowej pisze made in... (w przypadki niemieckich - made in Germany, w przypadku polskich nie ma żadnej informacji typu made in Poland ) - w/w tabliczka znajduje się w górnej części drzwi ,widoczna po ich otworzeniu. Drugi sposób (najłatwiejszy) to zadzwonić sobie na infolinię - Bosch/Siemens ma bardzo wysoko rozwinięty serwis i infolinię więc bez problemu dostaniesz takie info.
    W przypadku pralek jest o wiele łatwiej - seria WAE jest polska z kolei seria WAS niemiecka.

Piekarnik polecam z Electroluxa - podaj model to ci powiem gdzie dany egzemplarz jest produkowany.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź. Ale rozumiem, że te droższe modele Boscha - piekarniki, mikrofale, zmywarki to dobre wybory?
  • Poziom 6  
    Czyli ponowie pytanie: jak z tym porównaniem piekarników jeśli chodzi o firmę Elektrolux z Siemens-em? I tak samo mikrofale tych producentów (pomijając fakt że wizualnie elektrolux jest dekadę wstecz...)
  • Poziom 10  
    @Przemeek1988

Electrolux EOA4551AOK jest produkowany w Niemczech?

Generalnie celowałem w EOA5551AOK, ale nigdzie go już nie mogę znaleźć.
  • Poziom 6  
    Mam jeszcze pytanie co do piekarników Elektrolux-a zastanawiam się czy panel całkowicie dotykowy nie będzie awaryjny ? Jak sądzicie lepiej wziąć sterowanie pokrętłami czy własnie panel dotyk ? Modele EOA45751OX i EOC45651OX ew EOA45551OX
  • Poziom 10  
    Przemeek1988 napisał:
    Lodówki Bosch/Siemens produkuje w Turcji, piekarniki w Hiszpanii ,mikrofale nie wiem gdzie aczkolwiek myślę ,że mogą to być Chiny. Zmywarki - część produkcji odbywa się w Polsce - Łódź a część w Niemczech - Dillingen - i tutaj niestety są tylko dwie opcja rozpoznania jaki jest kraj produkcji: albo sprawdzić sobie samemu dany model w sklepie - na tabliczce znamionowej pisze made in... (w przypadki niemieckich - made in Germany, w przypadku polskich nie ma żadnej informacji typu made in Poland ) - w/w tabliczka znajduje się w górnej części drzwi ,widoczna po ich otworzeniu. Drugi sposób (najłatwiejszy) to zadzwonić sobie na infolinię - Bosch/Siemens ma bardzo wysoko rozwinięty serwis i infolinię więc bez problemu dostaniesz takie info.
    W przypadku pralek jest o wiele łatwiej - seria WAE jest polska z kolei seria WAS niemiecka.

Piekarnik polecam z Electroluxa - podaj model to ci powiem gdzie dany egzemplarz jest produkowany.

Witam ma prośbę skoro masz możliwość sprawdzić gdzie dany sprzed jest produkowany, to gdzie jest produkowany Electrolux EOC45651OX?