Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine UTE-72BT - Po zapłonie i bez zapłonu

12 Cze 2015 13:34 1308 4
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam w samochodzie (Alfa 147) radio Alpine 72BT i aktualnie mam podłączone tak że włączyć i wyłączyć muszę sam, wiem że można zrobić też pod stacyjkę ale wtedy na postoju żeby włączyć radio będę musiał mieć włączony również zapłon. Moje pytanie brzmi teraz tak czy dało by radę zrobić tak aby radio włączało się z zapłonem i gasiło i jednoczenie tak aby można je włączyć i wyłączyć samemu przyciskiem? Pozamienianie kabelków chyba nic nie da bo albo będzie po zapłonie albo nie więc czy da rade jakoś w inny sposób połączyć odpowiednio kabelki żeby radio działało po zapłonie i bez zapłonu?
    Pozdrawiam
  • Moderator CarAudio
    To nazywa się "logika zapłonu" i nie da się tak podpiąć tego radia.
  • Poziom 2  
    Czyli w niefabrycznym radiu mogę mieć tylko albo jednym sposobem albo drugim podłączone? Gdzieś kiedyś wyczytałem jeszcze że ktoś dokupywał jakiś adapter czy coś takiego i ponoć radio działało na dwa sposoby razem, teraz nie mogę tego znaleźć i nie wiem jak ten adapter się nazywa i jak to wpisać w necie, czy słyszał ktoś o takim rozwiązaniu?.
  • Moderator CarAudio
    Nowe radia aby prawidłowo pracować muszą mieć podpięty kabelek masy , plus "stały" i plus "po stacyjce" . Wyjmując klucz "odcinasz" prąd na kabelku "po stacyjce" i radio gaśnie ...teraz pomyśl że musiałbyś podać na ten kabelek prąd aby radio można było odpalić po wyjęciu kluczyka. Można niby zrobić drugi obwód zasilający (separując np. diodą kabelek "po stacyjce" ) ale i tak musiałbyś jakimś "pstryczkiem" go włączać , bo pozostawiając takie radio z bocznikowo podpiętym kablem "po stacyjce" na stałe po jednej nocy ta Alpina wykończyłaby Ci akumulator .

PS: nie spotkałem się jeszcze z takim adapterem.
  • Poziom 2  
    Ok, rozumiem, w takim razie dzięki za odpowiedz.