Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel One Touch Idol 6030x - Ustawienie połączeń chcę włączyć roaming.

sexybear 12 Cze 2015 13:42 1764 3
  • #1 12 Cze 2015 13:42
    sexybear
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z Alcatelem One Touch Idol 6030x. Nie mogę nigdzie w telefonie znaleźć ustawień połączeń wychodzących, aby ustawić że zawsze wyrażam zgodę na wykonanie połączenia w roamingu. Korzystam w tej chwili z sieci PLAY która jak wiadomo korzysta z zasięgu nie tylko swojej sieci, ale również z zasięgu innych sieci np. T-mobile (najczęściej), Plus. I za każdym razem jak korzystam z innej sieci niż PLAY przed wykonaniem połączenia wyskakuje komunikat czy wyrażam zgodę na połączenie w roamingu. Wcześniej korzystając z karty Orange po wciśnięciu zielonej słuchawki od razu nawiązywało się połączenie dlatego od razu przykładałem telefon do ucha. ;) Teraz po wciśnięciu zielonej słuchawki wyskakuje ten komunikat, ale ja odruchowo telefon trzymam już przy uchu i nim przypomnę sobie że przecież muszę najpierw wyrazić zgodę na roaming krajowy to włącza się blokada telefonu, a gdy ją odblokuje to już nie mam wybieranego telefonu i od nowa muszę szukać go w książce telefonicznej co stało się bardzo uciążliwe bo wykonuję ostatnio więcej telefonów niż zwykle... Czy ktoś wie jak na stałe wyrazić zgodę w tym telefonie na połączenia w roamingu..?

0 3
  • #2 12 Cze 2015 15:29
    irekhq
    Poziom 12  

Przełóż kartę sim do drugiego slotu ;-)

0
  • #3 12 Cze 2015 16:55
    sexybear
    Poziom 8  

Ale w tym telefonie jest jeden slot.. :)

0
  • #4 21 Cze 2015 00:37
    Special0ne
    Poziom 13  

Wygląda na to, że to jest ustawienie pochodzące od operatora i nie jest zależne od telefonu.

1