Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daf xf 95 2006 - przegrzewanie się układu chłodzenia silnika

MARKO DAF 12 Cze 2015 16:09 1920 2
  • #1 12 Cze 2015 16:09
    MARKO DAF
    Poziom 5  

Witam

Dzisiejszym pacjentem jest ciągnik siodłowy daf xf 95 2006r 480tyś km.
    Problemem jest grzanie się owego pojazdu. Szukam możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy.
    Jeżeli chodzi o hamulce to do tej pory zostały wymienione takie rzeczy jak:
    -klocki hamulcowe
    -modulator abs prawej przedniej strony gdyż w siłowniku było szczątkowe powietrze po wymianie brak szczątkowego powietrza
    -zostały sprawdzone zaciski osi przedniej i tylnej oraz siłowniki i wszystko z nimi ok mimo to piasty osi przedniej są bardzo gorące w stosunku do tylnich po dłuższej jeździe.

Jeżeli chodzi o układ chłodzenia zostały wymienione takie rzeczy jak:
    -termostat( poprzedni zatarł się)
    -pompa wody (puścił uszczelnicz )
    -płukana była chłodnica wodą z octem gdyż w chłodnicy znajdował się rudy płyn po wypłukaniu i zalaniu nowym płynem rudy kolor znikł i nie ma żadnych zanieczyszczeń płynu.Płukanie powtarzane 2 razy.

Moje pytania to:
    1.Co jeszcze może powodować to że piasty mocno się grzeją?
    2.Czy jakiś zawór od pneumatykei może blokować koła ?
    3.Czy auto może być hamowane w sposób elektroniczny?( na desce brak jakichkolwiek błędów)

Dodam tylko że auto kiedy się rozgrzeje i kiedy dodaję gazu chce jechać ale go coś tak jakby trzyma,jest zamulone nie ma siły i wtedy następuje wzrost temperatury płynu.

Będę wdzięczny za wszystkie pomocne rady.

0 2
  • #2 14 Cze 2015 21:58
    hubert04
    Poziom 21  

skąd kolego jesteś?

0
  • #3 22 Cze 2015 10:59
    MARKO DAF
    Poziom 5  

witam
    Nie mogłem wcześniej odpisać ponieważ miałem kłopot z zalogowaniem się na konto.
    W pierwszym poście, nie wiem dlaczego ale wystąpił błąd za co przepraszam. Auto to oczywiście DAF XF 95 480 KM z 2006. Stan licznika jest prawie dwa razy wiekszy. Jestem z woj lubelskiego.

0