Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston KBT6124 ID - Zaczyna działać po długim czasie od braku zasil

slowiu06 12 Cze 2015 16:24 765 0
    slowiu06
    Poziom 5  
    Witam, piszę na tym forum gdyż problem z moją kuchenką wygląda na nietypowy. Jest to model płyty indukcyjnej Ariston KBT6124 ID, która mam już od kilku lat więc gwarancja jej nie obejmuje. Na czym polega problem? Otóż w momencie kiedy płycie zabraknie zasilania, to po przywróceniu go i próbie uruchomienia płyty ta nie chce grzać. Towarzyszy temu przypadkowe miganie kontrolek (literek H na panelu) od nagrzania "palników". Płyta taj jakby próbuje działać, jednak nie może "wkręcić się na obroty". Problem ten jest o tyle dziwny, że po kilku (kiedyś) minutach, (teraz) godzinach płyta ponownie zaczyna działać do chwili kiedy ponownie zabraknie prądu. Czasami zaczyna działać tylko jeden lub dwa "palniki", reszta przychodzi później. Do kuchenki przyjechał kiedyś "fachowiec", który zaskoczony problemem nie wiedział dokładnie co jest przyczyną ale stwierdził, że można spróbować wymienić jakiś tam sterownik kosztujący tyle co połowa nowej płyty, przy czym nie gwarantował, że problem zniknie. "Specjalista" za swoją usługę (otworzenie płyty i popatrzenie) i dojazd (2 km) zainkasował stówę, więc raczej nie skorzystam ponownie z jego oferty.
    Czy ktoś miał już podobny problem i czy wie jak go rozwiązać. I co najważniejsze, jakie będą tego koszty? Nie jestem elektronikiem ani nawet elektrykiem, więc samodzielna próba diagnozowania problemu niestety odpada. Dlatego zwracam się do was o pomoc.