Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault premium 450 dxi - wyskakują biegi parzyste i brak luzu

12 Cze 2015 17:25 1239 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    lewarek jest pozycji luzu a na wyświetlaczu jest komunikat przejdź na luz. Musze pociągnąć za lewarek w kierunku parzystych biegów i dopiero wtedy komunikat gaśnie i można uruchomić silnik. Podczas jazdy jak wspomniałem w temacie wyskakują parzyste biegi , ale tylko wtedy jak nie ciągnie. Mam wrażenie jakby te biegi nie wchodziły do końca. Kombinowalem z regulacją linki, ale nic nie daje. Ta lapa do której przykre a się linkę po zdjęciu jej tak jakby sprężynowe i nie mogła wskoczyć na luz.
    Co może być przyczyną czego szukać?
    pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork
  • Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 7  
    RENO-MAX napisał:
    Trzeba naprawić kasetę zmiany biegów.

Co to jest ta kaseta zmiany biegów? Masz na myśli wybierak czy ten jak to niektórzy nazywają mechatronik? (Chodzi mi o ten zawór przykręcony do wybieraka do którego są wkręcone czujniki i podłączone powietrze).
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    RENO-MAX napisał:
    Tak dokładnie o to chodzi .

Przepraszam kolego ale o co konkretnie chodzi? Mechatronik czy zawor?
    Jest możliwość naprawienia tego samemu czy jest to mega skomplikowane że lepiej nie dotykać?
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    zamówiłem elektrozawór (ten ktory przykręcony jest do wybieraka, jak niektórzy nazywają mechatronic). Troche poczytałem tu i tam i czy on ma cos do rzeczy że te biegi nie wchodzą do konca i wyskakują? Podobno pod wybierakiem jest jakaś sprężyna, a tak jak pisałem wcześniej ta dżwignia jak i lewarek w kabinie spręzynują. Czy aby wymiana zaworu to nie będzie zbędny wydatek?
    pozdrawiam